Burak Satar kapitalizmin oluşturduğu insanı yazdı

02.04.2015
A+
A-
Burak Satar kapitalizmin oluşturduğu insanı yazdı

Burak Satar tarafından araştırma ve tespitlere dayanılarak hazırlanan kapitalizmin ağında çırpınan insana dair bir kitap “Popüler Kültür ve Tekrarlanan İmajlar”.

Kozmos yayınlarından çıkan kitap tanıtımında şöyle deniliyor:

Burak Satar; bugüne dek bildiğimiz popüler kültür külliyatının antolojisini yeni nesiller için bir araya toplayıp, günümüzdeki iz düşümleriyle bir araya getiriyor. Okuyacağınız bu kitapla Popüler Kültür’ün fenomenlerinin, günümüz sosyal medya fenomenlerine dönüştüğünü görecek, günümüz sanatının yapı taşlarını meydana getiren yaşanmış geçmiş zamanla, oluşmakta olan paralel yenidünya arasında sebep-sonuç kurabilmeye başlayacaksınız. Önümüzdeki kişiselleşme trendine ket vuran tüketim alışkanlıkları dahilinde kaliteden uzaklaşmaya mı başlıyoruz yoksa her bireyin yeniden kendine özgü ihtiyaçları mı oluşuyor? Bütün bu sorular en popüler yaklaşımla toplumun bize yüklediği, hayran olduğun modele seni itme arzusundan başka ne olabilir ki? Yaşadığımız sistem için bütün hayatını adayacak müstakbel tüketicilerin bugününü hazırlayan mihenk taşları ve üzerine yükselecek kapital sistemin cenin hali hakkında farkındalık sahibi olmanız için tez kıvamında bir başucu kitabı sunuyor sizlere Burak Satar.

Kerem Gençler – Modern İnnova şirketinin sahibi

“Çoban olmayacak ama tek bir sürü olacak!

Herkes aynı şeyi arzulayacak, herkes eşit olacak;

Başka türlü düşünen kendiliğinden tımarhaneye girecek

En kurnazları ‘Eskiden herkes deliydi’ diyecekler ve göz kırpacaklar.

Herkes akıllı olacak, herkes eskiden olup bitenleri bilecek;

Herkesin sonsuz bir alaya alacağı bir sürü şey olacak.

Yine kavga edilecek ama mide sancısından korkulduğu için hemen barışılacak.

Herkesin gündüz için küçük bir zevki, gece için küçük bir zevki olacak ama sağlığa saygı gösterecek.

Sonra insanlar ‘Mutluluğu icat ettik’ diyecekler ve göz kırpacaklar.”

Friedrich Nietzsche

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.