Büyük İstanbul Depresyonu Saraybosna’dan ödülle döndü

İstanbul’da aynı evi paylaşan ve iş bulmakta zorlanan iki kadının hikâyesini anlatan “Büyük İstanbul Depresyonu” adlı kısa film 26. Saraybosna Film Festivali’nde “En İyi Öğrenci Filmi” seçildi.

Büyük İstanbul Depresyonu Saraybosna’dan ödülle döndü.  Zeynep Dilan Süren’in yönetmenliğini yaptığı “Büyük İstanbul Depresyonu” adlı kısa film Saraybosna Film Festivali’nde En İyi Öğrenci Filmi seçildi.

26. Saraybosna Film Festivali’nde “En İyi Öğrenci Filmi” seçilen Büyük İstanbul Depresyonu’na “Sarajevo’nun Kalbi” ödülü verildi. 

“Büyük İstanbul Depresyonu” adlı kısa film öğrenci film kategorisinde yarıştı. Zeynep Dilan Süren’in yönettiği film, En İyi Öğrenci Filmi seçilerek Sarajevo’nun Kalbi ödülünü kazandı. “Büyük İstanbul Depresyonu” en son 39. İstanbul Film Festivali’nin Kısa Film Yarışması’nda seyirciyle buluşmuştu. 

Pandemi yüzünden açık hava gösterimleri ile sınırlı olan festivalin seçkisindeki filmler çevrimiçi izlenirken, 20 Ağustos akşamı yapılan ödül töreni de internet üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Zeynep Dilan Süren, ödül sevincini sosyal medyadan paylaştı.

Film, İstanbul’da aynı evi paylaşan ve iş bulmakta zorlanan iki kadının hikâyesini anlatıyor. Oyuncular Nazlı Bulum, Kübra Balcan ve Şebnem Hassanisoughi… 

Sarajevo’nun Kalbi ödülünü kazanan Zeynep Dilan Süren ödül heyecanını ve mutluluğunu sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla duyurdu. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.