Kağıt Ev’in yazarı Dominguez’den yeni kitap

Ülkemizde Kağıt Ev adlı kitabıyla tanınan Arjantinli gazeteci yazar Carlos Maria Dominguez, yeni kitabıyla okurların karşısında. “Waldemar Hansen’in Ani Ölümü” adlı romanda bir ölümün ardından yaşanan gelişmeleri anlatıyor.

Kağıt Ev’in yazarı Dominguez’den yeni kitap… Carlos Maria Dominguez’in “Waldemar Hansen’in Ani Ölümü” adlı kitabı raflarda yerini aldı. Daha önce Türkiye’de Kağıt Ev adlı kitabıyla okurlarla buluşan Dominguez, şimdi “Waldemar Hansen’in Ani Ölümü” ile geldi.

Kitabın İspanyolca aslında çevirisi İlker Özünlü’ye ait. Yayınevi Olvido Kitap.

Tanıtım bülteninden okuyalım:

“Dünyanın yüzeyde ışıldadığı, aşağılardaysa basitleşip kabalaştığına dair ortak inanca dayalı bir arkadaşlığa, muhtemelen daha önce hiç tanık olmamıştım. Kendi hayatlarımızdan hiç bahsetmiyor, bu hususu pratikte tamamıyla göz ardı ediyorduk; ama yine de çoğu kez bir bakış birbirimizi anlamaya yetiyordu.”

Waldemar Hansen’in Ani Ölümü’nün anlatıcısı, arkadaşı Hansen’in intiharından sonra onun hayatı hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediğini fark eder ve tıpkı kendisi gibi babasının ölümünü aydınlatmak isteyen kızı Eva’yla bu intiharın izini sürmeye başlar. Bu yolculuk esnasında, sürpriz karakterlerin tanıklıkları aracılığıyla Hansen’in karanlıkta kalmış yönleri karşılarına çıkar. Domínguez bütün bu bileşenleri kusursuz bir araştırmacı-gazeteci titizliği ve röportaj tekniğiyle bir araya getirir ve okurlarını “ani ölüm”ün ardındaki bilinmezliğe doğru son derece dolambaçlı ve çok katmanlı bir yolculuğa çıkarır.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.