Çağatay Ulusoy’un favori kitabı

Netflix’teki dizisiyle ününe ün katan Çağatay Ulusoy’un favori kitabı gençlik yıllarında hangisiymiş? Ünlü oyuncu ile Netflix kısa bir röportaj yaptı ve bunu Instagram’da paylaştı.

Çağatay Ulusoy’un favori kitabı gençlik yıllarında hangisiymiş? Netflix’te ilk Türk dizisi olan Hakan: Muhafız’ın başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy, gençlik yıllarında elinden düşürmediği kitabın adını Instagram’da açıkladı. 

Netflix Türkiye, Hakan: Muhafız’ın (The Protector) başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy’a 13 soru sordu.

Netflix’in Instagram hesabında Çağatay Ulusoy ile kısa bir soru-cevap çekimi paylaşıldı. Çağatay Ulusoy, “Dünyada en çok hayran olduğun kişi” sorusuna “Atatürk” cevabını verdi. Çağatay Ulusoy’un bu cevabı takipçilerden büyük alkış aldı. 

Çağatay Ulusoy’un gençlik yıllarında favorisi İpek Ongun’un Yaş 17 kitabıymış.

Oyuncuya bir başka soru ise “Gençliğinde en sevdiğin kitap hangisiydi?” . Çağatay Ulusoy’un cevabı “İpek Ongun Yaş 17” .  Baskı üstüne baskı yapan İpek Ongun’un Yaş 17 kitabı Çağatay Ulusoy’un gençlik yıllarında elinden düşürmediği kitapmış. 

Yaş 17 kitabı için Prof. Mîna Urgan şöyle demiş: “Yaş On Yedi pembe ve bomboş romantik hayalleri değil, orta sınıftan gelen gençliğin gerçek durumunu ele alıyor. Bu kitabın hem aile hem de okul yaşamındaki sorunları gerçeklikle, ama umutsuzluğa kapılmadan, sağlıklı bir yaklaşımla veren, aslında ağırbaşlı olmakla birlikte gülmece öğelerini de önemseyen, gerek edebi, gerek eğitici değeri yüksek, tüm gençlerin ilgisini uyandırabilecek bir roman olduğuna inanıyorum.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Bilmediğiniz 13 cevap 1 yetenek. Bir de videoyu 100 kere izleme isteği ❤️ #CagatayUlusoy #TheProtector #HakanMuhafız

Netflix Türkiye (@netflixturkiye)’in paylaştığı bir gönderi ()

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.