Cam Kadınlar Bodrum’a ABD’den geldi

Baaf Bodrum Sanat ve Antika Fuarı 28 Temmuz’da kapılarını sanatseverlere açıyor. Fuarda ressam-heykeltıraş Emel Vardar, camdan kadın heykelleriyle yer alıyor.

Dünya pandemi ile mücadelesini sürdürürken, sanatseverler de dur-durak demeden çalışıyor. Karantina günlerinde yaratılan eserler de 28 Temmuz’da Baaf Bodrum Sanat ve Antika Fuarı adı altında Herodot Kültür Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşuyor.

Bu büyük etkinliğinin Bodrum’da sanat rüzgarı estireceği beklenirken, ressam-heykeltıraş Emel Vardar da ABD’de sergilenen camdan kadın heykellerini bu fuar için Bodrum’a getirdi.

Baaf Bodrum Fuarı’nda sanatçıların eserleri yaklaşık 4 bin metrekarelik bir alanda sergileniyor. 15 binden fazla sanatseverin beklendiği fuarda, sanatseverler, koleksiyonerler, heykel, resim, baskı, fotoğraf gibi eserleri görme olanağı bulacak. Fuarda konferans, panel, söyleşi gibi farklı başlıkları etkinlikler düzenlenecek.

Amerika’nın en önemli galerilerinden olan Habatat Galeri’nin 50. Yıl kutlamaları için düzenlediği Glass 49 International Virtual sergisine cam kadın heykelleriyle katılan Emel Vardar da fuarda yer alıyor.

Sanatçı insanlığı sıkıntı ve üzüntülere boğan ve halen süren pandemi sürecini yoğun çalışma temposu ile daha kolay atlatabildiğini ve hayatının sıkıntılı zamanlarında sanatın gücü ile zorlukların üstesinden bir kere daha gelebildiği belirtiyor. Baaf Bodrum Fuarı 1 Ağustos 2021 tarihlerine kadar izlenebilecek.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.