Çocuklar için Küçük Frida ile tanışma zamanı

Dünyaca ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo’dan esinlenerek hazırlanan Küçük Frida: Ailemle Güzel Bir Gün adlı resimli kitap çocuklarla buluşmak için raflarda yerini aldı.

Çocukların Frida Kahlo ile tanışmaları için hazırlanan “Küçük Frida: Ailemle Güzel Bir Gün” kitabı raflarda yerini aldı. Dünyaca ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo’dan esinlenerek hazırlanan kitap, Leylek Çocuk Kitapları etiketiyle çıktı. 

Yaşamı boyunca yaptığı resimler, hayata bakışı ve verdiği yaşam mücadelesiyle popüler bir ikon haline gelen Frida Kahlo’yu ailelerin küçük yaşlardaki çocuklarıyla tanıştırması amaçlanıyor. Küçük Frida: Ailemle Güzel Bir Gün kitabı Alonzo Mercado ve Ricardo Sánchez Riancho tarafından yazıldı. Kitaptaki resimler Carlos Vélez’e ait.

Gizem Toy çevirisiyle yayımlanan Küçük Frida: Ailemle Güzel Bir Gün kitabında, ailesiyle keyifli bir gün geçiren küçük Frida’ya minik okurları eşlik edecek.

Yazarlar hakkında

Alonzo Mercado:

Besteci, yazar, prodüktör ve girişimci olan Mercado, Meksika’da önde gelen müzisyenler için albümler, gösteriler ve konserler düzenlemektedir. Aynı zamanda Alera Entertainment’in kurucusu ve yöneticisidir.

Ricardo Sánchez-Riancho:

Yazar ve editördür. Universidad Iberoamericana Latin Amerika Edebiyatı mezunudur. Meksika, ABD ve Portekiz’deki birçok farklı dergi ve gazete için yazılar yazmakta ve çeviriler yapmaktadır.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.