Caz ve senfoni Antalya’da buluştu

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde sahnede olan Kerem Görsev Trio sanatseverlere unutulmaz müzik ziyafeti sundu.

Caz ve senfoni Antalya’da buluştu

Caz ve senfoni Antalya’da buluştu. 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, muhteşem bir caz-senfoni buluşmasına sahne oldu. Geçtiğimiz Cuma akşamı düzenlenen konserde caz müziğinin dünyadaki önemli temsilcilerinden piyanist ve besteci Kerem Görsev Trio vardı. 

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde sahnede olan Kerem Görsev Trio sanatseverlere unutulmaz müzik ziyafeti sundu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali beşinci konserinde yine dünyaca ünlü bir ismi ağırladı.

Konserinde tamamı kendi bestelerinden oluşan bir repertuvar seslendiren Görsev, hemen her şarkıdan önce eserin ortaya çıkış hikayesini misafirlerle paylaştı.

Konserde Ferit Odman’ın davul ve Kağan Yıldız’ın kontrbas şovu alkışlandı.

Bu beste babam için

“I Remember Your Face” şarkısını 11 yıl boyunca görmediği babası için bestelediğini söyleyen Kerem Görsev duygusal anlar yaşadı.

“Story Teller” şarkısını mentörüm dediği ve yıllar önce kaybettiğimiz Türk cazının önemli kontrbasçılarından Oğuz Durukan için ve “Sunday” şarkısını ise çok yakın arkadaşı olan ve yine kaybettiğimiz spor spikeri Kenan Onuk için bestelediğini söyledi ve şarkıları onlara ithaf etti.

Duygularını seyircilerle paylaşan Kerem Görsev “Sevdiğim birini kaybettiğim zaman içimden ona şarkı yazmak geliyor” dedi.

Muhteşem konserde Ferit Odman’ın davul ve Kağan Yıldız’ın kontrbas şovu seyirciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.