Cem Yılmaz Karakomik Filmler ile geliyor

15.12.2018
A+
A-

Cem Yılmaz’ın sinemada yeni bir projesi olan Karakomik Filmler yakında seyirciyle buluşacak. İlginç bir deneyim. İki ayrı film art arda seyirciye ulaşacak.

Cem Yılmaz Karakomik Filmler ile geliyor. Karakomik Filmler, dört bağımsız filmden oluşuyor. Vizyona girecek olan ilk iki film “Kaçamak” ve “2 Arada”.

Cem Yılmaz Karakomik Filmler serisinde üçüncü filmin de hazırlıklarına başladığını duyurdu. Üçüncü filmin adı “Emanet”. 

Sinemada değişik bir deneyim sunan projede Karakomik Filmler aynı anda seyirciye arka arkaya iki filmi izlettiriyor. 

İki ayrı filmi bir araya getiren ilginç bir proje. İki film ama arka arkaya tek bir film gibi sunuluyor. 

18 Ocak 2018 tarihinde vizyona girecek olan Karakomik Filmler “Kaçamak” ve “2 Arada” isimli filmlerden oluşuyor. İki film de birbirinden bağımsız hikayelere sahip. Tabii diğer iki filmin de yani toplamda dört filmin de birbiriyle ilgisi alakası yok. Nasıl olacak da arka arkaya izlenilecek, seyredip anlayacağız. 

Karakomik Filmler’in senaryosu ve yönetmenliği Cem Yılmaz’a ait. 

Kaçamak filminin konusu

Serinin ilk filmi Kaçamak, 60 dakika. Çekimler Bodrum ve İstanbul’da gerçekleştirildi. Filmde 4 kafadar detoks tatiline çıkar. Bu tatilde başlarına komik olaylar gelir. Filmin başrolünde Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Necip Memilli ve Özkan Uğur var.

2 Arada filminin konusu

Kaçamak filminin hemen arkasından izlenecek diğer film 2 Arada. Filmin bütün hikayesi bir arabalı vapurda geçiyor. Cem Yılmaz, Ayzek adındaki çaycıyı beyaz perdeye taşıyor. Zafer Algöz, Ozan Güven, Cemre Ebuzziya, Cem Davran da filmde rol alıyor.

Ayzek karakterinin dikkat çekici dişleri ve kelliği ile şaşırtıcı bir Cem Yılmaz tiplemesi olduğu belirtiliyor. Film, ‘Kaçamak’tan daha dramatik öğelerle süslü, acı, kara bir komedi olarak beyazperdede yerini alacak.

Karakomik Filmler iki filmden oluşuyor.

Karakomik Filmler 4 filmden oluşuyor

Karakomik Filmler serisi dört filmden oluşuyor. Filmlerin konusu da birbirlerinden farklı. Kaçamak, 2 Arada ve Emanet ilk üç film. Cem Yılmaz, dördüncü filmin de yolda olduğunu söylüyor.

Cem Yılmaz, 2001’den beri yazdıklarının biriktiğini ve böyle bir projeyle hepsini sinemaya taşıyabileceğini söyledi. Biriken 10 tane hikayesinin daha olduğunu belirten Cem Yılmaz, “Feribottaki garson, şehir dışına detoksa giden dört ‘akıllı’, düğün basan Anadolu rockçılar, çevreci türkücü, comeback yapmak isteyen eski popçu gibi. Bunlar hep uzun metraja evrilmeyi bekliyordu…” diye notunu paylaşıyor.

Hokkabaz ayarında filmler 

Cem Yılmaz, verdiği bir röportajında kendi sinema macerasının izletmek istediği filmlerin Hokkabaz ayarında işler olduğunu söyledi. Hokkabaz ayarında filmler yapmak istediğini söyleyen Cem Yılmaz, “Art arda çizgi roman tadında filmler çekince, bu dramaları kenara atmıştım. Dolayısıyla hikayeler birikti. Ben de hızlı giriş yapayım istedim. Şimdi tür değiştirdim sanıyorlar ama benim türüm bu aslında…” diyor.

Karakomik Filmler’in eğlenceli ve komik olduğunu anlatan Cem Yılmaz, G.O.R.A. filmine benzememesi için uğraştıklarının da altını çiziyor.

Cem Davran, Cemre Ebuzziya, Necip Memilli ilk kez Cem Yılmaz filmlerinde rol alacak. “Filmlerinde hep aynı adamlar oynuyor” eleştirisinden sıkıldığını anlatan Cem Yılmaz, Arif V 216’da Seda Bakan ve Kerem Alışık’ın ilk kez oynadığını da hatırlatıyor.

Cem Yılmaz aşk yaşadığı Defne Samyeli’nin ve kızlarının filmlerde rol aldığına yönelik gelen iddiaları da yalanladı. Yani ne Defne Samyeli ne de kızları Cem Yılmaz filmlerinde var. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.