Apple Mevlana videosu ile Mevlana Haftasını anıyor

Mevlana Haftası’na özel olarak hazırlanan videoyu Apple, Instagram hesabından paylaştı. Mevlana Haftası nedeniyle hazırlanan video Mevlana’nın 7 öğüdü eşliğinde paylaşıldı.

Apple Mevlana videosu ile Mevlana Haftasını anıyor. Mevlana Haftası için Apple video yayımladı. Apple, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “A poem by Rumi” başlığını kullandı. Videonun açıklama bölümünde ise Mevlana’nın o ünlü 7 öğüdünü takipçilerine İngilizce olarak ulaştırdı. Apple’ın İngilizce paylaştığı Mevlana öğütleri şöyle: 

Şefkat ve merhamette, güneş gibi ol.
Başkalarının kusurunu örtmede, gece gibi ol.
Cömertlikte ve başkalarına yardım ederken, bir nehir gibi ol.
Hiddet ve asabilikte, ölü gibi ol.
Tevazu ve alçakgönüllülükte, toprak gibi ol.
Hoşgörülülükte, deniz gibi ol.
Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol. 

Türkiye’de her yıl 7-17 Aralık tarihlerinde Mevlana Haftası kutlanıyor. Apple firması da bu anlamlı haftayı takipçileriyle paylaştı. 

Bu yıl Mevlana’nın 745’inci Vuslat Yıldönümü kapsamında Konya’da etkinlikler düzenlenecek. 

Apple, hayatını sevgi, barış ve hoşgörü felsefesine adayan Mevlana Celaleddin Rumi için hazırlanan videoyu 7 öğütle birlikte paylaştı. 

Semazen İshak Ürün’ün sema gösterisini ise görüntü yönetmeni Firar Güney Kayran çekti.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.