Cemal Süreya anma gecesi

Ünlü şair Cemal Süreya için Maltepe’de bir anma gecesi düzenlenecek. Etkinlik, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 9.Ocak.2019 saat 20.00’de düzenlenecek.

Cemal Süreya anma gecesi yapılacak. Ölümünün 29’uncu yılında şair, yazar ve çevirmen Cemal Süreya anılacak.

İkinci Yeni şiirinin öncü isimlerinden Cemal Süreya, 9 Ocak 2019 Çarşamba günü saat 20.00’de Maltepe’de bir törenle anılacak. Anma programı, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Anma programı “Uluslararası Cemal Süreya Buluşması” başlığıyla düzenlenecek. Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Uluslararası Cemal Süreya Buluşması yurt içinden ve yurt dışından katılımcılarla gerçekleştirilecek.

Etkinliği Maltepe Belediyesi ve Artshop Yayıncılık düzenliyor.

Şiirler ve şarkılarla anılacak

Cemal Süreya anma gecesi Vedat Akdamar ve Emel Koşar’ın moderatörlüğünde yapılacak. Geceye katılım ücretsiz.

Özgür Özgülgün, Cemal Süreya’dan şiirler okuyacak.

Serdar Taştanoğlu yönetimindeki Dragos Musiki Derneği Dünya&Etnik Müzikler Korosu da şarkılarıyla gecede olacak.

Ali Günvar, Cem Gözel, Ceyda Demircioğlu, Emel Koşar, Hilal Karahan, Merve Başcumalı, Neslihan Su Aydın, Nur Doğan, Okan Yılmaz, Pınar Doğu, Uğur Kaya, Volkan Hacıoğlu ve W. Bahadır Bayrıl ise şiirler okuyacak. Elvira Kujovic (Almanya), Ion Cristofor (Romanya) ve Maria Pal (Romanya) buluşmaya yurtdışından katılacak.

Cemal Süreya üzerine konuşmalar yapılacak. Aba Müslim Çelik, Ali Ekber Ataş, Emel Koşar, Hilal Karahan, Pınar Doğu, Ceyda Demircioğlu ve Dündar Başol konuşmacılar olarak sahnede olacak.

3. Uluslararası Cemal Süreya Buluşması’nda, Osman Kartaler’in kaligrafik yazı ile yazdığı Cemal Süreya şiirleri yer alacak.

Mehmet Ali Işık’ın arşivinden Cemal Süreya fotoğraflarından oluşan bir sergi de açılacak.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.