Cengiz Sezici son yolculuğunda Türk bayrağıyla

Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Cengiz Sezici’nin cenazesi Adana’da toprağa verildi. Sanatçı için Adana Büyükşehir Belediyesi’nde bir veda töreni düzenlendi.

Cengiz Sezici son yolculuğunda Türk bayrağıyla

Cengiz Sezici son yolculuğunda Türk bayrağıyla sarılı tabutu ile uğurlandı. Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Cengiz Sezici’nin ölümünün ardından memleketi Adana’da veda töreni düzenlendi. 

Geçtiğimiz gün İstanbul’da da sevenleri ve sanat dünyasının katılımı ile bir veda töreni düzenlenmiş, ardından da Cengiz Sezici’nin naaşı Adana’ya uğurlanmıştı.

69 yaşındaki sanatçının cenazesinin toprağa verilmeden önceki son törende elbetteki hüzün ve göz yaşı vardı. Cengiz Sezici nefes darlığı nedeniyle hayatını kaybetmişti. Yapılan müdahelelere rağmen kurtarılamamıştı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ndeki veda töreninde Cengiz Sezici’nin ailesi, sanatçı dostları, sevenleri ve protokol vardı.

CHP Adana milletvekilleri Burhaneddin Bulut, Müzeyyen Şevkin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ile Caner Cindoruk, Nur Sürer, Emre Karayel, Menderes Samancılar’ın de aralarında bulunduğu oyuncular ve kent protokolü Cengiz Sezici’yi son yolculuğunda yalnız bırakmadı. 

Cengiz Sezici son yolculuğuna Türk bayrağına sarılı tabut ile çıktı. Sezici’nin cenazesi daha sonra yakınları ve sanatçı dostları tarafından omuzlanarak cenaze aracına yüklendi. Sezici’nin cenazesi, Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.