Cibali Sohbetleri’nde Türk edebiyatında tiryakilik

“Türk Edebiyatında Tiryakilik: Ehlikeyfin Enfiyesi” konulu bir panel gerçekleştirecek. Panel Cibali Sohbetleri kapsamında Cibali’deki Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenecek.

Cibali Sohbetleri’nde Türk edebiyatında tiryakilik

Cibali Sohbetleri’nde Türk edebiyatında tiryakilik ele alınacak. Kadir Has Üniversitesi içinde yer alan Rezan Has Müzesi’nde düzenlenen Cibali Sohbetleri’nde bu kez konu “Türk Edebiyatında Tiryakilik: Ehlikeyfin Enfiyesi” olarak duyuruldu.

15 Ocak 2019 Salı günü saat 16.00’da düzenlenecek olan panelde İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Fatih Tığlı konuşmacı olacak. 

Fatih Tığlı “Türk Edebiyatında Tiryakilik: Ehlikeyfin Enfiyesi” konulu bir panel gerçekleştirecek. Enfiyenin sanattan, siyasetten, iktisattan, tarihten ve en önemlisi de edebiyattan oluşan kültür dairesindeki ele alınışı, etkisi konuşulacak. 

Ehlikeyif yazarların günlük hayatlarının bir parçası olarak enfiyenin, onların kalemleriyle satır aralarında nasıl yer bulduğunu örneklerle ele gösterecek. Osmanlı’dan başlayarak günümüze kadar uzanan bu şair ve yazarların kaleminden enfiyenin nasıl ele alındığı panelde işlenecek. 

Cibali Sohbetleri “Cibali Tütün Fabrikası: Emeğin Mekânı” sergisi kapsamında gerçekleştiriliyor. Serginin atmosferi içinde fabrikayı ve ona dair öyküleri dinlemek isteyen dileyen herkesin katılımına açık.

Rezan Has Müzesi, Kadir Has Üniversitesi Cibali

Ziyaret saatleri: Hergün 09:00-18:00 (Yılbaşı, dini ve resmi bayramların ilk günü hariç)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.