Çizgi romanların ünlü çizeri George Perez hayatını kaybetti

08.05.2022
A+
A-

Çizgi romanların usta ismi hayatını kaybetti. 1979 Eagle Ödüllü Amerikalı çizer George Perez kansere yenik düştü.

Çizgi romanların ünlü çizeri George Perez hayatını kaybetti. Dünyaca ünlü DC Comics ve Marvel gibi çizgi romanlarda da imzası bulunan George Perez, 67 yaşında vefat etti.

Ünlü çizgi roman sanatçısı George Perez, geçtiğimiz yıl pankreas kanserine yakalanmıştı. Tüm tedavilere rağmen George Perez kansere yenik düştü.

Pankreas kanserine yenik düşen George Perez hayatını kaybetti.

DC Comics ve Marvel çizgi romanlarının çizerlerinden olan George Perez’in vefatıyla ilgili sosyal medyada ailesi paylaşımda bulundu.

George Perez’in vefat haberini Facebook sayfasından eşi duyurdu.

DC Comics ve Marvel sosyal medya hesaplarından George Perez’in anısına paylaşımlarda bulundular.

George Perez kimdir?

Pankreas kanserine yenik düşen George Perez hayatını kaybetti. 1954 yılında dünyaya gelen George Perez. 1970’li yılların başında Marvel Comics’te çalışmaya başladı. 1974 yılında Astonishing Tales‘i çizmeye başladı.

1979 yılında Latin Amerikalı süper kahraman hikayesi White Tiger’ı çizdi.

Marvel evrenine ve çizgi roman sektörüne The Avengers serisinin çizerliğini yaparak adımını attı. Avengers serisindeki başarısını 1979 yılında kazandırdığı Eagle Ödülü ile taçlandırdı. Daha sonrasında aynı ödülü 1980 ve 1986 yıllarında sırasıyla En İyi Çizgi Roman Kapağı ve En İyi Çizer alanında iki kez daha kazandı.

DC’nin evren değiştiren sınırlı sayılarından olan ve Justice League filminde bahsedilen Crisis on Infinite Earths çizgi roman serisi ile ismini duyurdu. Diğer taraftan Wonder Woman serisinde hem yazar hem de çizer olarak çalıştığı dönemde Diana Prince’i eski görkemine geri taşımayı başardı.

2010 yılından sonra George Pérez, Superman ve Teen Titans gibi ana akım çizgi romanların yazarlığını yaptı. 2014’ten 2016 yılına kadar BOOM! Studios ile Sirens adını verdiği altı sayılık bilimkurgu eserini kaleme aldı.

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.