Nazım Hikmet şiirlerle anılıyor

Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı şiir dinletileriyle Nazım Hikmet için anma etkinlikleri düzenliyor.

Nazım Hikmet şiirlerle anılıyor. Nazım Hikmet’in doğumunun 120’inci vefatının 59’uncu yılı nedeniyle özel şiir dinletisi düzenleniyor.

Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen etkinlik sosyal medyadan başlatılıyor.

Nazım Hikmet şiirlerle anılıyor. Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı tarafından etkinlik duyurusu şöyle:

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Türk edebiyatının kutup yıldızı Nâzım Hikmet’in 59. yıldönümünde bambaşka bir etkinliğe imza atıyor. Etkinlik sayesinde, Nâzım Hikmet şiirleri, sosyal medya aracılığıyla herkesin yaşamına daha çok dokunacak. Kurulacak zincir aracılığıyla, yurttaşlar, Nâzım Hikmet şiirlerini söyleyerek dilden dile yayacaklar.

1902 yılında doğan Nâzım Hikmet, 3 Haziran 1963 günü dünyaya veda etmişti. Türk edebiyatının en çok okunan, en çok paylaşılan, en ileri ismi Nâzım Hikmet; her yıl 3 Haziran’da anılıyor.

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, bu yıl etkinlikleri sosyal medyaya da taşıyor.

Herkesin katkı sunabileceği etkinlik, 9 Mayıs’ta, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılacak videoyla başlayacak.

Rutkay Aziz’in söyleyeceği Nâzım Hikmet şiiriyle ilk halkası kurulacak zincir, 3 Haziran’a kadar büyüyecek. Nâzım Hikmet seven yurttaşlar da etkinliğe kendi davetleriyle, kendi söyleyeceği şiirlerle katılacak. Böylece 3 Haziran’a kadar sosyal medyada Nâzım Hikmet’in şiirleri ses olup yayılacak.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.