CNR Kitap Fuarı onur konuğu Ahmet Ümit

İstanbul’un önemli kitap fuarlarından biri olan CNR Kitap Fuarı 7’inci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fuarın onur konuğu polisiye edebiyatın önde gelen yazarlarından Ahmet Ümit.

CNR Kitap Fuarı onur konuğu Ahmet Ümit olacak. 7. Uluslararası CNR Kitap Fuarı için geri sayım başladı. Kitap dünyasını, okur ve yazarları bir araya getirecek olan 7. Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nın onur konuğunun Ahmet Ümit olacağı duyuruldu. 

Fuar süresince söyleşi, seminer, panel ve sergi gibi 300’ün üzerinde etkinlik düzenlenecek. Fuara, yerli ve yabancı 300’ü aşkın yayınevi ve 550’nin üzerinde markanın kitapları katılacak. 500 binden fazla ziyaretçinin geleceği tahmin ediliyor. İstanbul ve bölgesinin en önemli kültür etkinliklerinden biri olan CNR Kitap Fuarı’nda ziyaretçiler, 600’ün üzerinde yazarla imza günlerinde tanışma fırsatı bulacaklar.

Atiye dizisine ilham veren Dünyanın Uyanışı romanının yazarı Şengül Boybaş fuarda bir söyleşi gerçekleştirecek. 

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından KOSGEB desteğiyle düzenlenen Uluslararası CNR Kitap Fuarı 8 – 16 Şubat tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde 7’nci kez kitapseverleri buluşturmaya hazırlanıyor.

Bu yılki CNR Kitap Fuarı’nın onur konuğu Başkomser Nevzat karakterinin yaratıcısı, dünyaca ünlü polisiye roman yazarı Ahmet Ümit oldu. Yeni kitabı “Aşkımız Eski Bir Roman” ile hayranlarının bir kez daha dikkatini çeken Ahmet Ümit, fuar kapsamında düzenlenecek imza gününde kitap tutkunları ile bir araya gelecek. Bu yıl fuarın en ilgi çeken ismi ise; Şengül Boybaş. Netflix Orijinal Yapımı “Atiye” dizisine ilham veren “Dünyanın Uyanışı” isimli romanın yazarı olan Şengül Boybaş, fuarda gerçekleştireceği söyleşide, katılımcıları gizemli bir yolculuğa çıkaracak.

9 günde 500 binin üzerinde ziyaretçi

Yüzde 70’e varan indirimlerle hikâyeden romana, şiirden sınava hazırlığa kadar farklı içerikte pek çok kitabın görücüye çıkacağı fuarın bu yılki teması ise “Keşfet”. 15.000 metrekarelik alanda kitap tutkunlarına ev sahipliği yapacak olan fuarı, 9 günde 500 bini aşkın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.