Çocuk Mozart portresi 4 milyon Euro

Wolfgang Amadeus Mozart’ın çocukluk portesi müzayedede 4 milyon euroya (25,4 milyon liraya) alıcı buldu. 

Çocuk Mozart portresi 4 milyon Euro

Çocuk Mozart portresi 4 milyon Euro’ya satıldı. Avusturyalı müzisyen Wolfgang Amadeus Mozart’ın çocukluk portesi müzayedede 4 milyon euroya (25,4 milyon liraya) alıcı buldu. 

Müzayede Fransa’da yapıldı. Mozart’ın 13 yaşındaki portresinin tarihi 1770 olarak açıklandı. Portrenin, 1770 yılında İtalya’da verdiği konseri temsil ettiği belirtiliyor. 

Christie’s Müzayede Evi tarafından yapılan açık arttırmayla ilgili olarak yapılan açık arttırmada çocuk Mozart portresinin muhtemelen İtalyan ressam Giambettino Cignaroli tarafından çizildiği ifade edildi. 

Portre tahmin edilenin üzerinde bir fiyata satıldı. Müzayede evinden yapılan açıklamaya göre portre, Mozart hayranı bir kişi tarafından yaptırıldı. Ünlü müzisyenin önündeki tüm kompozisyonu gösterdiği için portre büyük ilgi gördü. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.