Uğur Dündar’ın hayatı kitap oldu

Ünlü gazeteci ve televizyon habercisi Uğur Dündar’ın hayatı kitap oldu. Gazeteci Gökmen Ulu’nun kaleminden çıkan kitap 4 Aralık’ta raflarda yer alacak. Kitap, Sia Kitap etiketiyle basıldı.

Uğur Dündar’ın hayatı kitap oldu

Uğur Dündar’ın hayatı kitap oldu. Kitabı, gazeteci Gökmen Ulu kaleme aldı. Duayen gazeteci ve televizyoncu Uğur Dündar’ın yaşamının bütün yönleriyle anlatıldığı kitap Uğur Dündar / Olağanüstü Bir Hayat adıyla raflarda yerini alıyor.

Kitap, 4 Aralık 2019 tarihinde okurlarla buluşuyor. 

Tek kanallı yıllarda TRT ekranında hazırladığı haber programları ile ilk kez hafızalara kazınan Uğur Dündar ardından gelen yıllarda da televizyon haberciliğinde önemli konuları gündeme taşıdı. Dolayısıyla haberciliğin adeta aktörü haline gelen ismi, hayatı merak edilir oldu. 

Gökmen Ulu’nun kapsamlı araştırmalar ve hem Uğur Dündar hem de onu tanıyan, onunla çalışmış kişilerle yaptığı görüşmeler sonucunda hazırladığı kitap, Uğur Dündar’ın yaşamının bilinen ve bilinmeyen evrelerine ayna tutuyor.

Gazetecilik ve televizyonculuk yaşamında karşılaştığı engeller ve kendisine destek olanlar, tanık olduğu ilginç ya da rahatsız edici sayısız olay da bu kitapta kendine yer buluyor.

Uğur Dündar’ın Türkiye’nin en güvenilir, en sevilen gazetecilerinin başında gelmesini nelerin sağladığı, bir halk kahramanına nasıl dönüştüğü Gökmen Ulu’nun sürükleyici çalışmasıyla okura sunuluyor.

Bekir Coşkun’dan İlker Başbuğ’a, Metin Akpınar’dan Müjdat Gezen’e, Halit Kıvanç’tan Yılmaz Özdil’e kadar pek çok tanınmış isim de kitaba anıları ve gözlemleriyle renk katıyor.

Uğur Dündar’ın çocukluk yıllarına, ailesine, meslek yaşamına ve bugününe ait çok sayıda fotoğraf da kitapta yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.