Corona maskeli Mona Lisa

Ünlü Mona Lisa portresine Corona maskesi ‘giydirildi’ eline de bir cep telefonu ‘verildi’. İspanya’daki portre unutulmaz kareler arasında yerini alacağa benziyor.

Corona maskeli Mona Lisa

Corona maskeli Mona Lisa portresi büyük ilgi uyandırıyor. Rönesans döneminde Leonardo da Vinci tarafından ünlü Mona Lisa tablosu Corona’dan nasibini aldı. 

Corona tedbiri olarak kullanılan maske Mona Lisa’nın yüzüne resmedildi. İspanya’nın Barcelona kentindeki tablo büyük ilgi görüyor. 

Barcelona’da düzenlenmesi beklenen dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı corona virüsü nedeniyle iptal edildi. Fuarın içeriğini ve sosyal hayatı aynı anda tek bir kareye resmetmeyi hedefleyen tasarımcı Mona Lisa portresini kullandı. Mona Lisa’nın elinde bir cep telefonu ve yüzünde şu anda hepimizin kullandığı maske var. İtalyan sanatçının çizdiği bu portre şimdi dünya çapında ünlendi. 

Barcelona’daki Katalan hükümet binasının duvarına “Maskeli Mona Lisa resmi” çizildi. “Tvboy” adlı  İtalyan sanatçının eseri “Mobil dünya virüsü” adını taşıyor.

Duvar resminde elindeki cep telefonu ile selfie çeker şekilde resmedilen Mona Lisa’nın yüzünde de maske yer alıyor. 

Hükümet duvarına çizilen eser ülke de yoğun ilgi görüyor. 

Kimi vatandaşlar fuarın iptal edilmesinin hata olduğu belirtirken corona virüsüne karşı alınan önlemler için yetkililere hak verenler de var.

Salgın konusunda çok fazla paylaşım yapıldığını belirten sanatçı ise cep telefonlarının da bir nevi virüs olduğunu yorumunu yaptı.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.