Cüneyt Arkın Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü

Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ne layık görülen isimler açıklandı. Sinemanın unutulmaz jönü Cüneyt Arkın da ödüllendirilecek isimler arasında yer aldı.

Cüneyt Arkın Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü alacak. Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin sahipleri açıklandı. 

Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri verilecek isimler arasında Türk sinemasının efsane isimlerinden Cüneyt Arkın da yer aldı. 

Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ne Cüneyt Arkın, Gürbüz Azak, Teoman Duralı, İdil Biret, Alev Ebuzziya, Etem Çalışkan, İbrahim Manav, Kemal Tahir layık görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı millete sesleniş konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin takdim edileceği isimleri duyurdu.

Erdoğan’ın açıklamasına göre bilim kültür alanında Teoman Duralı, müzik alanında İdil Biret, görsel sanatlar alanında Alev Ebuzziya, sinema alanında Cüneyt Arkın, edebiyat alanında Gürbüz Azak, kaligrafi alanında Etem Çalışkan, sahaflık alanında İbrahim Manav, vefa ödülü alanında ise Kemal Tahir Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ne layık görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki ay ödüllerini takdim edeceğimiz bu kıymetli kültür sanat insanlarımızı şahsım, milletim adına tebrik ediyoruz” dedi.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.