Dans Trio Süreyya Opera Sahnesi’nde

Dans Trio, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda sergileniyor. Dans Trio, ‘Bahar’, ‘Nox’ ve ‘Bolero’ eserlerini kapsıyor.

Dans Trio Süreyya Opera Sahnesi’nde

Dans Trio Süreyya Opera Sahnesi’nde sergilenecek. İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelenen sonbahar esintisi üçlü bale Dans Trio, sanatseverlerle buluşuyor.

Dans Trio ‘Bahar’, ‘Nox’ ve ‘Bolero’ eserlerini kapsıyor. Eser ilk kez 1 Kasım akşamı izleyicilerle buluştu. 

Üçlemenin ilk eseri “Bahar” neoklasik bale… Bahar, geçtiğimiz sanat sezonu dünya prömiyeri yaptı. S. Rahmaninov imzalı müziği ve Orkan Dann koreografisi ile üçlemenin ilk eseri. 

İkinci eser Nox. Koreografisi Deniz Özaydın’a, müziği Utku Şilililer’e ait modern bir bale. 

Üçüncü olarak Bolero sahnedeydi. 20. yüzyılın en önemli bestecilerinden Maurice Ravel’in 1928 yılında bestelediği en son bale müziği üzerine, koreograf Uğur Seyrek’in neoklasik baleden modern baleye geçişin gözlendiği etkileyici eseri Bolero sahnedeydi.

Uğur Seyrek’in diğer tüm koreografilerinde olduğu gibi hayattan kesitler alınarak, kadın-erkek ilişkileri üzerine kurulu olan eser bale severlerden büyük alkış aldı.

Dans Trio, 5-7 Kasım tarihlerinde saat: 20.00’de, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’n de izleyicilerin karşısında olmaya devam edecek.

 

BAHAR ( Neoklasik Bale / 1 Perde )

Koreografi: Orkan DANN

Müzik: S. RAHMANİNOV

Kostüm Uyarlama: Orkan DANN

Işık Tasarımı: Taner AYDIN

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.