Deniz Gezmiş sinema filmi geliyor

22.01.2022
A+
A-

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın hayatları sinema filmi oluyor. Ünlü yapımcı Mustafa Uslu, film için harekete geçti.

Deniz Gezmiş sinema filmi geliyor. Beyazperdeye Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının hikayesinin aktarılması için çalışmalar başladı. 

Dönem filmlerinin yapımcılığı ile tanınan Mustafa Uslu, bu kez Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını sinemaya taşıyacak. 

Mustafa Uslu, 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın hikayelerini sinemaya aktarmak için ailelerinden izin almak için harekete geçti. 

Ünlü yapımcı Mustafa Uslu, üç haftada 972 bin 102 seyirciye ulaşan “Kesişme İyi Ki Varsın Eren” filmi rekora koşarken, yeni bir film için kolları sıvadı. 

Uslu, 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının hikâyesini sinemaya taşımak için hazırlıklara başladı. 

Deniz Gezmiş sinema filmi için Mustafa Uslu, oyuncu belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Filmde Deniz Gezmiş rolü için Murat Ünalmış için görüştü. 

Bir Zamanlar Çukurova dizisinden ayrıldıktan sonra yeni projesi merak konusu olan ünlü aktör Murat Ünalmış’ın da role sıcak baktığı ve tarafların prensipte anlaştığı öğrenildi.

Mustafa Uslu, şimdi Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın ailelerinden izin almaya hazırlanıyor. Filmin yönetmenliğini yapması için Uslu’nun kafasında iki isim var; Ömer Faruk Sorak ve ünlü oyuncu Timuçin Esen…

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.