Derde Deva Randevu 2 müteveffa söyleşileri raflara geliyor

Murat Menteş Derde Deva Randevu 2 kitabıyla okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. İlki büyük beğeni toplayan kitabın ikinci cildinde müteveffa 13 ünlü yazar, şair, felsefeci ve oyuncu ile söyleşi var.

Derde Deva Randevu 2 müteveffa söyleşileri raflara geliyor. Murat Menteş, müteveffa (hayatta olmayan) edebi şahsiyetlerle hayali söyleşilerine devam ediyor. 

İlki çok beğenilen Derde Deva Randevu, ikinci cildi ile okurlarla buluşmaya hazır. Derde Deva Randevu 2, Alfa Yayınları tarafından yayımlanıyor. 

Modern Türk edebiyatının özgün ve etkili yazarlarından Murat Menteş, Derde Deva Randevu 2 kitabı ile geliyor. 

Derde Deva Randevu birinci cildiyle okurların büyük beğenisini topladı. Şimdi Derde Deva Randevu 2 geliyor. Romancı Murat Menteş, Derde Deva Randevu kitabında bu kez 13 müteveffa yazarla sohbet ediyor.

Derde Deva Randevu birinci cildiyle ilgili detaylı haberi buradan okuyabilirsiniz

Sadece ‘yazarla’ demek de doğru değil aslında. Yazar, şair, felsefeci, oyuncu sıfatları ile genişletmek gerekiyor. Listeye baktığımızda karşımıza dünya tarihinde önemli yeri olan ünlü isimler yer alıyor: Konfüçyüs, Yunus Emre, Balzac, Ahmet Mithat, Arthur Conan Doyle, Halide Edib, Theodor Adorno, Orhan Kemal, Attilâ İlhan, Ursula K. Le Guin, Cemal Süreya, Umberto Eco ve Bruce Lee.

Murat Menteş’in yönelttiği sorulara cevaplar, yazarların eserlerinden geliyor.

Derde Deva Randevu, tecrübeli okura hatırlatmalarda bulunuyor. Yolun başındaki okura ise kılavuzluk ediyor. Kitabın çizimleri ilkinde olduğu gibi yine Hakan Karataş’ın kaleminden çıktı. Kitap okurlara sinematografik bir deneyim sunuyor. 

Derde Deva Randevu serisi, okura edebî ve felsefi bir zaman yolculuğu yaşatıyor. Derde Deva Randevu 2 kitabı için Alfa Yayınları kısa bir tanıtım filmi hazırladı. İşte o film:

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.