Dijital Esaret filmi ne zaman vizyona girecek

21.01.2019
A+
A-

Birol Güven’in yazıp yönettiği Dijital Esaret filmi, sanal suçluların bir arada tutulduğu cezaevinde yaşanılanları sinemaya taşıyor. Filmin başrol oyuncusu Rasim Öztekin.

Dijital Esaret filmi ne zaman vizyona girecek? Filmin çekimleri Bodrum Çökertme’de devam ediyor. Birol Güven‘in senaryosunu yazdığı ve yönettiği filmin başrolünde Rasim Öztekin oynuyor. 

Dijital Esaret filmi vizyon tarihi kesin olarak açıklanmadı. Buna rağmen Rasim Öztekin, filmin bu yılın Eylül ayında sinemalarda gösterime gireceğini söyledi. 

Dijital Esareti filminin konusu adından da anlaşılacağı gibi dijital dünya ile ilgili… Dijital hayattaki suçluların hapis hayatı filme konu ediliyor.

Dijital Esaret filmi sanal suçluların bir arada tutulduğu hapis hayatını anlatıyor.

Dijital Esaret filminin konusu

Suç işleyen sosyal medya fenomenleri, hackerlar, e-alışveriş, oyun ve sanal kumar bağımlıları  ile buna benzer suçluların tutulduğu bir hapishane hayatı beyazperdeye taşınıyor. Cezaevinde özellikle internetin kölesi olan gençlerin mahkum hayatları dikkat çekici bir halde anlatılıyor.

Film için Bodrum Çökertme’de, özel bir plato kuruldu. 

Birol Güven, filmle ilgili yaptığı bir yorumda yeni zenginlerin, edebiyatçıların, oyuncuların, kanaat önderlerinin hepsinin internetten doğduklarını belirterek “Maalesef artık suçlular da oradan çıkacak ve onların cezaları da onlara göre olacak” diyor. 

Filmin başrol oyuncusu Rasim Öztekin, dünyada ilk kez böyle bir konunun sinemaya aktarıldığını belirtiyor. Öztekin, filmin Eylül ayında vizyona gireceğini söylüyor. Rasim Öztekin, Dijital Esaret filmiyle ilgili şunları anlatıyor: “Sanal suçların arttığı günümüzde, bu suçlardan mahkum olanların rehabilitasyonu için kurulan bir hapishane düşünün. Film hem güldürücek hem mesaj verecek.”

Dijital Esaret filminde özellikle sanal alemde suç işleyen gençlerin durumu anlatılıyor

Dijital dünyada işledikleri suçlar nedeniyle cezaevinde tutulan bir gurup gencin maceraları beyaz perdeye taşınıyor. Gençler, dijital dünyaya adım attıklarında başlarına neler geleceğini bilmiyorlardı. Onlar, herşeyin kendi kontrollerinde olduğunu düşünüyorlardı. Bir süre sonra sanal dünyanın esiri haline gelen gençler, içinden çıkamadıkları bu dünyada işledikleri suçlar nedeniyle cezaevine düşürler. 

Mahpusluk hayatında yolları kesişen sosyal medya fenomenleri, hackerlar, internet bağımlıları ve sanal kumarbazların tekrar özgür bir hayat yaşayabilmeleri için son bir şansı vardır. 

Dijital Esaret filmi için Bodrum Çökertme’de özel plato kuruldu.

Dijital Esaret filmi oyuncu kadrosu

Filmin başrolünde Rasim Öztekin oynuyor. Rasim Öztekin, Birol Güven filmlerinin vazgeçilmez usta oyuncularından… Filmin diğer oyuncuları şu isimler: Özgür Çoban, Yeşim Alıç, Zümra Atalay , Simay Barlas, Kaan Sevi, Ufuk Meriç, Özlem Mahmutoğlu

Birol Güven Dijital Esaret film platosundan bir görüntü paylaşmıştı. 10 Kasım’da Atatürk’e saygı duruşu sırasında çekilen videoyu Birol Güven, Twitter hesabında yayımlamıştı. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.