Çiçero dans sahneleri için kimden ders aldı?

20.01.2019
A+
A-

Erdal Beşikçioğlu, Çiçero rolü için çok ünlü bir dans hocasından ders aldı. Filmde Türk casusu Çiçero, birbirinden güzel dans figürleri sergiliyor. Küfürleri ile ünlü Behzat Ç. karekteriyle gönüllerde ayrı bir yeri olan Erdal Beşikçioğlu, bu kez salonda dans ediyor.

Çiçero dans sahneleri için kimden ders aldı? İlk Türk casuslarından İlyas Bazna’nın maceralarının anlatıldığı sinema filmi Çiçero vizyona girdi. 

Filmin seyirciyle buluşmasıyla birlikte merak edilen sorular da çoğaldı. Erdal Beşikçioğlu filmde başrol oynuyor. Çiçero karakterine can veren Erdal Beşikçioğlu, ajanlığın gerektirdiği her role girebiliyor. 

Behzat Ç. karakteriyle seyircinin hafızasında farklı bir tarzda yer eden Erdal Beşikçioğlu, bu kez salonda dans eden bir beyefendi olarak beyaz perdeye geliyor. 

Çiçero, İkinci Dünya Savaşı döneminde Ankara’da bir Türk casus olarak görev yapar. Görevi gereği garson da olan Çiçero, şatafatlı salonlarda gerektiğinde dans da ediyor.

Birbirinden ilginç ve estetik dans figürleri sergileyen Çiçero, çok iyi yabancı dil biliyor. Danslarıyla ve şarkılarıyla filmde farklı bir rolü başarıyla oynayan Erdal Beşikçioğlu, film öncesi dans dersleri almış. Çiçero dans sahneleri için Erdal Beşikçioğlu 2,5-3 ay dans derslerinde ter dökmüş. 

Erdal Beşikçioğlu dans derslerini Türkiye’nin ünlü dans hocalarından Tolga Han’dan almış. Tolga Han’ın öğrettiği dans figürleri ile Erdal Beşikçioğlu seyirciden tam not aldı. 

Çiçero dans sahneleri için Türkiye’nin ünlü dansçılarından Tolga Han ile çalıştı. Çiçero filminin fragmanını izleyebilirsiniz. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.