Dilber Ay vefat etti cenazesi ne zaman

Ünlü ses ve sinema sanatçısı Dilber Ay vefat etti. Kalp krizi geçiren Dilber Ay, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Dilber Ay vefat etti cenazesi ne zaman

Dilber Ay vefat etti. Sinema oyuncusu ve şarkıcı Dilber Ay hayatını kaybetti. Farklı bir tarzı ve ses rengi olan Dilber Ay geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata veda etti.

Ünlü ses sanatçısı Dilber Ay vefat etti. Ankara’da akraba ziyaretinde kalp krizi geçirdi. Dilber Ay 63 yaşındaydı. Kalp krizi geçiren Dilber Ay, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.Ancak kurtarılamadı. 

Dilber Ay’ın vefatı sanat camiasını ve sevenlerini yasa boğdu. Ünlü sanatçılar Dilber Ay’ın ölümü üzerine sosyal medyadan üzüntülerini bildiren mesajlar paylaştılar. 

Dilber Ay, Kahramanmaraş’ta doğdu. Ailesi ile birlikte Düzce’ye taşındı. Düzce’deki bir şarkı yarışmasında birinci olarak, sahne hayatına adım attı. Hayatı boyunca kendine has tarzı ve duruşuyla hep dikkat çekti. Ses rengi de dikkat çekiciydi. Şarkı sözleri yazdı. Sinema ve televizyon filmlerinde oynadı. Bir dönem Flash TV’de program yaptı. 

Kalp krizi geçiren Dilber Ay vefat etti. Sanatçı Dilber Ay, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Dilber Ay’ın cenazesi 

Dilber Ay, Ankara’ya akraba ziyaretine gitmişti. Rahatsızlandı, hastaneye kaldırıldı. Dün gece saat 22.05’te ambulansla Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde müdahaleye alındı. Yaklaşık bir saat müdahale edilmesine rağmen kurtarılamadı. 

Acil Servis Sorumlusu Dr. Kemal Günaydın, Dilber Ay’ın saat 22.05’te hastaneye geldiğini, yapılan tüm müdahalelere rağmen yanıt alamadıklarını ve saat 23.00’da hayatını kaybettiğini bildirdi.

Sanatçı Dilber Ay’ın cenazesi ile ilgili detaylı paylaşım henüz yapılmadı. Ancak Dilber Ay’ın Düzce’de toprağa verileceği belirtildi. Dilber Ay’ın cenaze namazı Düzce’de kılınacak. Ancak cenazenin hangi gün ve hangi vakitte kaldırılacağına dair henüz bilgi yok. 

Dilber Ay’ın ölümü yasa boğdu

Dilber Ay’ın ölüm haberi sevenleri ve sanat camiasında şok etkisi yarattı. Dilber Ay’ın ölümü ile ünlü sanatçılar üzüntülerini sosyal medyadan paylaştı. 

Onların arasında İbrahim Tatlıses de vardı. İbrahim Tatlıses, Twitter hesabında şu sözlerle üzüntüsünü paylaştı: “Dilberay kardeşimi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim… Şen kahkahası, dobra kişiliği, güzel sesiyle hem aklımda kalacak. Merhumeye ALLAH’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı dilerim… Mekanı cennet olsun inşallah” 

Semiha Yankı ise Instagram hesabından şu sözlerle üzüntüsünü paylaştı:”Işıklarda uyu…Dilber Ay…Çok üzgünüm.çok” 

Armağan Çağlayan da Instagram hesabından Dilber Ay’ın bir fotoğrafını paylaşarak, “Bu kadar erken gitmek zorunda değildin Dilber Abla…. çok üzüldüm ya hu! Öyle böyle üzülmedim ! Yattığı yer Nur olsun….” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.