Dirty Dancing devam filmi ile sinemaya yeniden geliyor

11.05.2022
A+
A-

Sinemanın fenomen filmlerinden Dirty Dancing için devam filmi çekilecek. Dirty Dancing filminin devamıyla ilgili açıklama yapıldı.

Dirty Dancing devam filmi ile sinemaya yeniden geliyor. Sinemada 1987 yılında seyirciyle buluşan ve büyük beğeni toplayan Dirty Dancing (Türkiy’de İlk Aşk İlk Dans olarak adlandırıldı) için heyecan veren bir gelişme duyuruldu. 

Dirty Dancing filminin devam filmi çekilecek. Filmin yönetmenliğini ‘Denemeye Değer’ (Long Shot) ve ‘Şansa Bak’ (50/50) filmlerinin yönetmeni Jonathan Levine üstlenecek.  

Jonathan Levine, aynı zamanda filmin yapımcılığını ve Elizabeth Chomko ile ortak senaristliğini de üstlenecek.

Dirty Dancing filminin devamı için Jennifer Grey yine başrol için kamera karşısında olacak. Jannifer Grey, Frances ‘Baby’ Houseman karakterine hayat verecek.

Dört Dancing filminin diğer başrol oyuncusu Patrick Swayze, 2009’da hayatını kaybetmişti. Yapımcıların, oyuncunun anısını bir şekilde filme dahil etmek için Swayze’nin yakınlarıyla görüştükleri belirtiliyor. Yeni oyuncu kadrosu henüz açıklanmadı.

Filmin prodüksiyon aşamasına bu yılın sonunda geçilmesi planlanıyor. Dirty Dancing’in devam filminin 2024’te vizyona girmesi hedefleniyor. 

Dirty Dancing devam filminde neler olacak

Yapım şirketi Lionsgate, 2020’de yeni bir Dirty Dancing projesi üzerinde çalışıldığını duyurmuştu, ancak bugüne kadar harekete geçilmemişti. Yine ‘Dirty Dancing’ adını taşıyacak yeni film hakkında hala çok az şey biliniyor, ancak Levine, devam filminde orijinal filmden müziklerin yanı sıra 90’ların hip-hop’unun da yer alacağının ipuçlarını verdi.

Levine, filmle ilgili yaptığı açıklamada, “Orijinal ‘Dirty Dancing’ benim her zaman favori filmlerimden biri oldu. Devam filmini yöneteceğimi hayal bile etmemiştim. Senaryosunda ortak yazarlık yaparken yeni ve eski karakterlerine, 1990’ların New York Catskills dünyasına, müziğine, orijinal filmden 90’ların hip-hop şarkılarına kadar hepsine aşık oldum. Yaz, romantizm ve dansın bu güzel hikayesini yeni nesil hayranlara ulaştırmak amacıyla Jennifer ile işbirliği yapmak için sabırsızlanıyorum. Uzun zaman önce bu filmi izleyenlere, çocukluğunuzu mahvetmeyeceğimize söz veriyorum. Görevi incelik, tutku ve hepsinden önemlisi sevgi ile ele alacağız” dedi.

Dirty Dancing, gösterime girdiği dönemde 214 milyon dolarlık hasılat elde etmiş, En İyi Orijinal Şarkı kategorisinde Oscar’a aday gösterilmişti.

Bugün dünyada pek çok kutlamada kullanılan ‘(I’ve Had) The Time of My Life’ adlı şarkı, filme Oscar’ın yanı sıra Grammy Ödülü de kazandırdı.

Filmde, bir yaz kampında dans öğretmenliği yapan Johnny Castle, iş dışında kalan vakitlerinde de diğer dansçılarla dans etmektedir. Baby olarak tanınan genç bir kız Johnny’e aşık olur ve onun hem sevgilisi hem de dans partneri olur.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.