Doğan Cüceloğlu vefat etti polis soruşturma başlattı

16.02.2021
A+
A-

Ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu. Doğan Cüceloğlu vefat etti. Doğan Cüceloğlu vefatı sonrası polis araştırma başlattı. Eşinin evde ölü bulduğu Cüceloğlu 83 yaşındaydı.

Doğan Cüceloğlu vefat etti polis soruşturma başlattı. Ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu hayatını kaybetti. Cüceloğlu evinde ölü bulundu. 

Doğan Cüceloğlu, İstanbul Beşiktaş’ta yaşıyordu. Evinde ölü bulunmasının ardından polis soruşturma başlattı. Doğan Cüceloğlu’nun ölmeden 2 saat önce sosyal medyadan paylaşımda bulunduğu tespit edildi. 

Doğan Cüceloğlu neden öldü? 

83 yaşındaki Doğan Cüceloğlu neden öldü? Doğan Cüceloğlu’nun ölüm nedeni araştırılıyor. Alışverişten dönen Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu eşini evde ölü bulduğunu polise bildirdi. Akatlar’daki evlerinde kocasının cansız bedeniyle karşılaşan Hacıevliyagil Cüceloğlu’nun bildiriminin ardından eve gelen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, incelemelerde bulundu.

İlk incelemelere göre Doğan Cüceloğlu’nun evde düşerek hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ekiplerinin evde incelemeleri sürüyor.

Daha önce kalp spazmı geçirmişti

Üç çocuk babası olan Doğan Cüceloğlu, 2019 yılının Ağustos ayında Sakarya’da kalp spazmı geçirmişti. Cüceloğlu’nun ölüm nedeni hakkında henüz Resmi bir açıklama yapılmadı. Doğan Cüceloğlu’nun hayatını kaybetmeden 2 saat önce sosyal medya hesabı twitter üzerinden podcast paylaşımı yaptığı belirtildi.

Doğan Cüceloğlu kimdir 

İletişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi ve çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile tanınıyor.

Mersin’in Silifke ilçesinde 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve ortaokulu orada bitirmiştir. Ankara ve Kırklareli’de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun Cüceloğlu, ABD’de Illinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yapmıştır.

Türkiye’de Hacettepe Üniversitesi iӀe Boğaziçi Üniversitesi’nde çalışmış, Fulbright bursu ile Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene görev almıştır.

1980-1996 yılları arasında ABD’deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi’nde görev yapmıştır. 1996’dan bu yana Türkiye’de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir.

1990’dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmaktadır.

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.