Dogman filmi sinemada seyirciyi büyülüyor

İtalyan sinemasının öne çıkan yönetmenlerinden Matteo Garrone, alkışlanacak bir film ile seyirciyle buluşuyor. Dogman adlı film Türkiye’de vizyona girdi.

Dogman filmi sinemada seyirciyi büyülüyor. İtalyan yönetmen Matteo Garrone, masalımsı anlatımıyla sinemaya yeni bir film armağan ediyor. 

Çağdaş İtalyan sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Matteo Garrone, “Dogman” adlı filmiyle sinema seyircisini büyülüyor. 

Dogman’ın ilk gösterimi Cannes Film Festivali’nde yapılmıştı. Haftanın öne çıkan filmlerinden olan Dogman, başrol oyuncusunun performansı ile dikkat çekiyor. Başroldeki Marcello Fonte, bu rolle Cannes’da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştı. Dogman filmi başrol oyuncusu Marcello Fonte, oynadığı rol ile sinemaya ayrı bir damga vuruyor.

Dogman filminin başrol oyuncusu Marcello Fonte, alkışlanacak bir performans sergiliyor.

Dogman filminin konusu

Matteo Garrone’nin filmi Dogman, adı olmayan bir mahallede geçiyor. Roma’nın kenar mahallesi havasındaki bir bölgedeki köpek kuaförünün hayatı filme taşınıyor.

Filmdeki Marcello köpekleri öyle çok sever ki hatta aynı kaptan yemek yer… Küçük kızıyla dalışa gider. Zaman zaman halı saha maçlarına katılır. Hayatı bu mahallede çevre esnafla olan ilişkiler arasında geçer. 

İşlettiği köpek kuaföründen kazandığı ona yetmez. Yasadışı işlere bulaşır. Ufak miktarlarda kokain satar. Hırsız arkadaşlarına şoförlük yapar. Bunları da kızını tatile götürecek parayı temin etmek amacıyla yapar.

‘Kötü arkadaşlarından’ biri Simone’dir. Herkesin yaka silktiği Simone, yerel mafyayı dahi sinirlendirmeyi başaran iri kıyım biridir. Marcello ve Simone arasında tuhaf bir dostluk ilişkisi vardır. Bu ilişki yavaş yavaş her ikisinin de yaşadıkları çevreden soyutlanmalarına yol açar.

Şiddetin dozunun yükseldiği bir finale doğru yolculuk yaşanır. İkilinin son hesaplaşması filmde yer alır. 

Dogman film fragmanı

Dogman filminin fragmanını izleyebilirsiniz. Dogman film fragmanı

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.