Doğu Ekspresi bilet fiyatları 2022 yılında zamlı

Son yılların gözde gezi rotasını oluşturan Doğu Ekspresi yolculuğu için bilet fiyatları açıklandı. 2022 yılında seyahat edecek olanlar için bilet fiyatları zamlandı.

Doğu Ekspresi bilet fiyatları 2022 yılında zamlı

Doğu Ekspresi bilet fiyatları 2022 yılında zamlı olacak. Doğu Ekspresi’nin 2022 bilet fiyatları açıklandı. Dolar kurundan etkilenen Doğu Ekspresi bilet fiyatları zamlandı.

Doğu Eksperesi 2022 bilet fiyatları açıklandı. Görkemli manzarasıyla en güzel tren rotalarından birisi olan Doğu Ekspresi’nin 2022 fiyatları belli oldu.

Ankara-Kars arasında sefer yapan Turistik Doğu Ekspresi’nin 2022 yılı bilet fiyatları açıklandı.

Doğu Ekspresi seferlerine 15 Aralık Çarşamba günü tekrar başlayacak. Haftada iki gün karşılıklı olarak Çarşamba ve Cuma günleri Ankara’dan, Pazar ve Cuma günleri ise Kars’tan hareket edecek. 

Doğu Ekspresi biletleri TCDD’nin e-bilet sayfasından satışa çıktı.

Doğu Ekspresi bilet fiyatları 2022 

 Turistik Doğu Ekspresi bilet fiyatları 2022 yılı için açıklandı. Tek kişilik seyahat etmenin bedeli 1300 TL, iki kişi seyahat etmek istenirse de 1300 TL ödeniyor. Bu hesaba göre 2 kişi seyahat etmek yarı yarıya daha ekonomik oluyor.

Turistik olmayan Doğu Ekspresi seferlerinde ise tek kişilik pulman bileti kişi başı 68 liradan satılıyor.

Bilet fiyatlarına yüksek zam

Turistik Doğu Ekspresi’nin ilk bilet fiyatları bir odada tek kişi seyahat edilmesi durumunda 400 TL, 1 odada iki kişi seyahat edilmesi durumda ise kişi başı 250 TL olarak duyurulmuştu.

Doğu Ekspresi, Ankara-Kars yönündeyken Erzincan’da 2 saat 20 dakika, İliç ve Erzurum’da ise 3 saat mola veriyor. Ekspres, Kars-Ankara yönündeyken ise Divriği’de 2,5 Bostankaya’da 3,5 saat duruyor.

Güzargah üzerindeki istasyonlarda duran Doğu Ekspres yolcuları, Erzincan’da; Karanlık Kanyon, Erzurum’da; Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese’yi, Kars’ta; Ani Arkeolojik Alanı, Sivas’ta; Divriği Ulu Camisi ve Gök Medrese’nin de aralarında bulunduğu doğal ve kültürel alanları da ziyaret edebiliyor.

37 bin yolcu 

Ankara’dan saat 15:55’te, Kars’tan ise 22:20’de hareket edecek tren eski Ankara Garı’ndan kalkacak.

Salgın nedeniyle seferlerine Mart 2020’nin ortasından itibaren ara veren Doğu Ekspresi ile ilk seferinden bugüne kadar 37 bin yolcunun seyahat ettiği öğrenildi.

Öte yandan, Doğu Ekspresi Ankara-Kars arasındaki bin 310 kilometrelik parkuru yaklaşık 32 saatte tamamlıyor. Sadece yataklı ve yemekli vagonlardan oluşan tren, 2 hizmet, 1 yemekli ve 6 yataklı olmak üzere toplam 9 vagon ile yola çıkıyor. Toplam 120 kişi kapasiteli olan treninin yataklı vagonlarında her kompartmanda ancak 2 kişi seyahat edebiliyor.

Seyahat yazarları Ankara-Kars Doğu Ekspres güzergahını dünyanın en güzel ilk 4 tren rotasından biri olarak seçmişti.

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.