Hasan Can Kaya’ya Fatih Altaylı desteği

09.12.2021
A+
A-

RTÜK’ün inceleme başlattığı Hasan Can Kaya’nın komedi şovu ‘Konuşanlar’ sosyal medyada da gündem oldu. Fatih Altaylı, Hasan Can Kaya’ya yöneltilen eleştirileri haksız bularak, komedyene destek verdi.

Hasan Can Kaya’ya Fatih Altaylı desteği

Hasan Can Kaya’ya Fatih Altaylı desteği geldi. Stand up şovlarıyla son yıllarda ünlenen ve Exxen’de program yapan Hasan Can Kaya, RTÜK denetimine takılmıştı. 

Gazeteci yazar Nihat Genç’in sert sözlerle sosyal medyadan eleştirdiği ve ardından başlayan tartışmaya gazeteci Fatih Altaylı da dahil oldu. Haber Türk yazarı Fatih Altaylı, Hasan Can Kaya’ya destek verdi. 

Fatih Altaylı, yazısında “Sokağa çıkıp megafonla ananıza sövmüyor ya çocuk, ‘böyle mizah mı olur’muş; size ne lan!” ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde Nihat Genç’in Konuşanlar programını, “Yokluk, sefalet, sapıklık diplerde… Gençler galiba para için makul yollardan geçinecek fikir, akıl, ürün bulamıyor ve zıpırın biri seyircinin yüzüne ana avrat düz gidip ekmeğini kazanıyor! Adına da mizah demiş, seyirci de mazoşist, para verip kendine küfür ettiriyor” sözlerine atıfta bulundu.

Medya Kontrol Ofisine şikayet

Altaylı, “Hasan Can izleyenlere küfür ediyormuş, nasıl yaparmış, buna hakkı yokmuş. Hatta Hasan Can’ı aramış o da ona küfretmiş, öyle küfür edilmez, böyle edilir diyerek. Muhalif aydınımız bunu yazarak, Hasan Can’ı şikayet ediyor ve anında devreye kim giriyor? Tabii ki, RTÜK, iktidar muhalifi komedyeni, iktidarın ‘Medya Kontrol Ofisi’ne şikayet ediyor. Ne o kendisini izleyenlere küfür ediyormuş. Yazılarında en fazla küfür eden adam, stand up’çının küfründen dertli. Sanırsın Tekel. Küfür ondan başkasına ait olamaz” dedi.

Megafonla ananıza sövmüyor ya

Altaylı, yazısında Hasan Can Kaya’ya şu cümlelerle destek verdi: 

“Muhalif çağırıyor, iktidar kontrolündeki RTÜK elinde sopasıyla geliyor. Durum tam bu. Yahu size ne! Adam açık kanalda ya da TRT’de yapmıyor bu işi. İsteyenin para verip izlediği bir yerde yapıyor. Küfürlü konuşmadan hoşlanmıyorsan para vermezsin, izlemezsin. Sokağa çıkıp megafonla ananıza sövmüyor ya çocuk. ‘Böyle mizah mı olur’muş. Size ne lan! Mizah kriterlerine siz mi belirleyeceksiniz. Olur ya da olmaz. Mizah komiseri misin, Mizah Standartları Enstitüsü mü! Her şeyi bırak bir yana bir aydın olarak en azından kendini öyle tanıtan bir muhalif olarak bu yaptığın yakışık alan bir şey mi!”

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.