D&R Kitap Fuarı başladı

14.10.2017
A+
A-

Türkiye genelinde yaygın bir ağa sahip olan kitap, müzik ve oyuncak mağazası D&R, 31 Ekim 2017 tarihine dek sürecek olan bir kitap fuarı düzenliyor.

D&R Kitap Fuarı başladı

D&R Kitap Fuarı başladı. Türkiye genelinde yaygın olarak bulunan kitap, kırtasiye ve oyuncak mağazası D&R, kitap dünyası için önemli bir adım attı. D&R Kitap Fuarı başlığında düzenlenen etkinliklerde yazarlar ve okurlar bir araya geliyor. 31 Ekim 2017 tarihine dek sürecek olan D&R Kitap Fuarı kapsamında D&R mağazaları ve dr.com.tr adreslerinde yüksek oranda indirimli kitaplarla birlikte, yazarların imzalı kitapları satışa sunuluyor.

Kitapseverler, D&R Kitap Fuarı süresince Canan Tan, Yılmaz Özdil, Ayşe Kulin, İlber Ortaylı, Zülfü Livaneli, Murathan Mungan, Ferzan Özpetek, Azra Kohen, Kahraman Tazeoğlu, Kaan Sekban, Miraç Çağrı Aktaş, Büşra Yılmaz gibi birbirinden ünlü yazarlar tarafından imzalanan binlerce kitabı satın alma olanağı bulacaklar.

AHMET ÜMİT OKURLARLA BULUŞTU

D&R Kitap Fuarı’nın ilk imza gününde Ahmet Ümit okurlarla buluştu. Kitaplarını imzalayan ünlü polisiye yazarı Ahmet Ümit, okurlarla söyleşi de yaptı. D&R İstinye Park’ta düzenlenen etkinlikte Ahmet Ümit şöyle konuştu: “Pek çok yerde kitap etkinlikleri, fuarları, şenlikleri düzenleniyor. Bunların çok önemli olduğunu düşünüyorum. 80 milyonluk bir ülkeyiz. Dünyayla, gelişmiş ülkelerle kıyasladığımızda yeteri kadar kitap okumadığımız ortada. Bu tür etkinliklerin kitap okumayı teşvik edeceğini düşünüyorum. O nedenle bunları devam ettirmemiz, geleneksel hale getirmemiz lazım. Çünkü yapmamız gereken bir şey var. Çocuklarımıza verdiğimiz yumurta, et, süt, ekmek gibi vazgeçilmez gıdaların arasına bir de kitabı eklememiz lazım. Nasıl ki bedenimizi besleyip büyütüyorsak ruhumuzu da beslememiz gerek. Bunun yolu da kitap okumaktan geçer. Sadece çocuklar değil her birimiz ölene kadar kitapları en yakın arkadaşlarımız yapmalıyız. Kitapla güzelleşen, geçen bir ömür dünyanın en güzel ömrüdür”

Ahmet Ümit, yeni kitabının Mart 2018’de raflarda olacağının müjdesini de verdi: “Mart ayında yeni kitabımız geliyor, okuyucularımızla buluşacağız. Baş komiser Nevzat yine bir serüvenin, seri katilin peşinde”

İKİNCİ FUAR MART AYINDA

D&R Kategori Müdürü Betül İşeri, “D&R’larda kitaplar konuşacak, konuşulacak. Ahmet Ümit’le başladık. Fiziki olarak 167 mağazadayız. Bu mağazalarımızda yüzlerce kitapta yüzde 25’e varan indirimler, 9.90 TL’ye, 14.90 TL’ye kitaplarımız var. Onun dışında imza günlerimiz ve aktivitelerimiz olacak. İmza günlerinde Türkiye’nin önemli yazarları olacak. İnternet sitemizde de şu anda fuarımız devam ediyor. Mart ayında da ikincisini yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıllarda da senede iki kez olmak üzere etkinliğimize devam etmek istiyoruz. Kitap Fuarı’yla birlikte markamızdaki kitap algısının altını çizmek istedik. Okura dokunmak, bir arada olmak, bir takım geri dönüşler almak bu anlamda bizim için çok önemli. En büyük hedefler bunlardı” diye konuştu.

D&R KİTAP FUARI ETKİNLİK TAKVİMİ

D&R Kitap Fuarı, çok sevilen yazarları da okuyucularıyla buluşturuyor. Ekim ayı sonuna kadar devam edecek Kitap Fuarı’nda Zülfü Livaneli, İlker Başbuğ, İclal Aydın, Özgür Mumcu, İsmail Küçükkaya, Nazlı Eray, Murat Menteş, Kürşat Başar, Ahmet Telli, Mirgün Cabas, İlber Ortaylı, Aret Vartanyan, İpek Ongun, Osman Pamukoğlu, Murat Uyurkulak, Ayşe Kulin, Üstün Dökmen,Levent Tülek, Feyza Altun, Hande Birsay, Alper Canıgöz, Barış Muslu, Şermin Yaşar, Zafer Algöz, Can Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu birbirinden ünlü onlarca yazar, İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Afyon, Bursa, Eskişehir, Antalya, Hatay, Diyarbakır, Kayseri, Mersin, Bodrum, Gaziantep ve Çorum’daki D&R mağazalarında düzenlenecek yüzlerce etkinlikle okuyucularıyla buluşacak.

D&R Kitap Fuarı Kapsamında bu hafta sonu düzenlenecek imza günü programı şöyle:


14 Ekim Cumartesi


Ayşe Kulin D&R Zorlu – 15.00

Mirgün Cabas- Ahmet Ümit- D&R Akmerkez – 15.00- 17.00

Judith Liberman- D&R Kanyon – 14.00

Hande Birsay- D&R Marmara Forum- 14.00

Leyla Bilginer- D&R Trump – 14.00

Sezen Aksu Taşyürek – D&R Trump Kids- 15.00

Caner Yaman- D&R Emaar- 15.00

Didem Moralıoğlu- D&R Brandrium- 15.00

Ahmet Şimşirgil- D&R Torium- 15.00

Mustafa Orakçı- D&R Vialand – 15.00

Ömer Tuğrul İnançar- D&R Ümraniye Çarşı- 15.00

Sezgin Kaymaz – D&R Ankara Tunalı- 15.00

Nazlı Eray- D&R Ankara Cepa- 14.00

Merve Bilge Atalay- D&R Ankara Ankamall- 15.00

Üstün Dökmen- D&R Edirne Espark

Fatma Erdek- D&R Bornova- 14.00


15 Ekim Pazar


Murat Uyurkulak – D&R Zorlu- 15.00

Murat Menteş- Kürşat Başar- D&R Akmerkez- 15.00- 17.00

Levent Tülek- D&R Kanyon – 15.00

Caner Yaman- D&R Trump – 15.00

Pınar Gencal- D&R Nişantaşı City’s 15.00

Sinem Sal – D&R Capitol- 15.00

Semih Öztürk- D&R Optimum – 15.00

Zeynep Say- D&R Pendik 15.00

Ahmet Telli – D&R Ankara- 15.00

Nazlı Eray- D&R Ankara Tunalı -14.00

Şermin Yaşar- D&R Ankara Cepa- 14.00

Bahadır Cüneyt- D&R Ankara Panora

Koray Yersüren, Dilara Keskin, Yusuf Piliç, Emre Gül- D&R Park Afyon- 15.00

Fatih Murat Arsal- D&R MarkaBursa 15.00

Ülker Uzun Polat- D&R Eskişehir Espark 14.00

Mirgün Cabas- D&R Ege Perla 15.00

 

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.