Şilili yazar Carlos Labbe Sayıklama romanıyla

Polisiye ve aşk hikayesini bir arada barındıran Sayıklama adlı roman NOTOS Yayınları’ndan çıktı. Şilili yazar Carlos Labbe okurlarla Sayıklama romanı ile buluşuyor.

Şilili yazar Carlos Labbe Sayıklama romanıyla

Şilili yazar Carlos Labbe Sayıklama adlı romanıyla okurlarla buluşuyor. NOTOS Yayınları’ndan çıkan Sayıklama için hazırlanan tanıtım metninde yazar için “İspanyolcanın en iyi romancılarından…” ifadesi kullanılıyor. 

Bir yanıyla polisiye bir roman, bir yanıyla aşk hikâyesi, olduğu ifade edilen Sayıklama adlı roman için şu cümle kullanılıyor: “Gerçek ve hayali olanı harmanlayarak yazının sınırlarını zorlayan bir anlatı, mektup, günlük, okura meydan okuyan, edebi türlere kafa tutan bir manifesto.”

Granta dergisi tarafından “İspanyolca yazan en iyi romancılar” arasında gösterilen Şilili yazar Carlos Labbe, okurlarını Juan Carlos Onetti’nin, Julio Cortázar’ın ve Roberto Bolaño’nun ışığında türler arası bir yolculuğa çıkarıyor.

Genç sevgililer Carlos ve Elisa’nın, bir oyun nedeniyle araları açılan albino kızlar Alicia ve Violeta’nın, Şili’nin başkenti Santiago ve kurmaca Neutria şehrinin romanı bu.

Peki kim yazıyor bu romanı, okur mu yoksa yazar mı?

İnsanın etrafında hızla dönüp duran dünyayı sayfada yakalama çabası Loquela – Sayıklama.

“Lanetli yaratıklarız biz, hareketsiz nesneler, mesela bir roman, özel bir günlük, bir mektup olmasa kendimizi tanıyamayacağız.”

Notos Edebiyat – Roman
İspanyolcadan çeviren Saliha Nilüfer
Kapak tasarımı Tane Mavitan

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.