Dua Lipa menajerini kovdu

Dünyaca ünlü şarkıcı Dua Lipa, kendisini zarara uğratan menajerlik şirketiyle yollarını ayırdı. Dua Lipa’nın yeni menajeri babası oldu.

Dua Lipa menajerini kovdu. Ünlü İngiliz şarkıcı Dua Lipa, para konusunda anlaşmazlığa düştüğü menajeriyle yollarını ayırdı. 

Son dönemin gözde şarkıcılarından Dua Lipa, menajeri ve ekibiyle yollarını ayırma kararı aldı. Dua Lipa, 2013’ten beri Londra’da bulunan Tap Management ile çalışıyordu. Milyonlarca dolarlık anlaşmalara bu menajer şirketiyle imza atan 26 yaşındaki şarkıcı, kazancıyla ilgili bir anlaşmazlık sonrası yollarını ayırma kararı aldı. 

Dua Lipa’nın geçen hafta bu talebini Tap Management yetkililerine söyledi. Bu ayrılığı beklemeyen çalışanlar şaşkına döndü. Dua Lipa’nın yaptığı birçok anlaşma ve reklam kampanyasından çok ciddi bir kısmının şirket tarafından kesintiye uğradığı da ortaya çıktı.

3 kez Grammy ödülü kazanan ve Warner Music bünyesinde albüm çalışmalarına devam eden Dua Lipa şu an Yves Saint Laurent, Evian ve Versace gibi markaların yüzü olarak para kazanıyor.

Instagram üzerinden 79 milyondan fazla takipçisi olan Dua Lipa’nın menajeri Ben Mawson, “Bu bizde şok etkisi yarattı. Fakat maalesef ne zaman işin içine para girse anlaşmazlık olur. Bir süredir gerilim vardı zaten” dedi.

2020 yılında yaklaşık 22 milyon dolar gelir elde eden Dua Lipa, 2021’de 50 milyon dolar kazandı. Öte yandan Dua Lipa’nın babası Dukagjin’in menajerlik görevini üstleneceği kaydedildi.

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.