DYO Sanat Ödülleri başvuruları başladı

38. DYO Sanat Ödülleri başvuruları başladı. Başvurular 18-50 yaş arasındaki sanatçılara açık. Son başvuru tarihi 15. Aralık. 2019 olarak duyuruldu.

DYO Sanat Ödülleri başvuruları başladı. 38’incisi bu yıl düzenlenecek olan DYO Sanat Ödülleri için son başvuru tarihi 15 Aralık 2019 olarak duyuruldu.

Türk resim sanatının gelişmesinde büyük rol oynayan, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen DYO Sanat Ödülleri’nin 38’ncisi için başvurular başladı. Başvurular, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın internet sitesi üzerinden kabul edilecek.

38. DYO Sanat Ödülleri’nin seçici kurulunda Prof. Hayri Esmer, Prof. Fevzi Karakoç Dr. Nazan Ölçer, Denizhan Özer, Prof. Dr. Burcu Pelvanoğlu, Prof. Mümtaz Sağlam ve İhsan Yılmaz yer alıyor.

Ön elemeler Seçici Kurul tarafından, 18 Aralık 2019 tarihinde “online” olarak yapılacak. Yarışmada 11 Ocak 2020 tarihinde Seçici Kurul ikinci kez toplanarak ön elemeden geçen eserlerin arasından ödül almaya hak kazanan ve sergilenmeye değer bulunan eserleri belirleyecek.

Yarışma, 18-50 yaş arasındaki tüm sanatçıların katılımına açık. 38. DYO Sanat Ödülleri’ne, yağlıboya, akrilik veya özgün baskı resim tekniğinde eserler kabul edilecek ve yarışmaya her sanatçı en fazla üç eseriyle katılabilecek.

“Denge ve Değişim” konulu 38. DYO Sanat Ödülleri’ne katılan eserde daha önce başka bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış veya herhangi bir yerde sergilenmemiş/yayınlanmamış olma şartı aranıyor.

Pentür dalında 4 esere eşit 25.000 TL, özgün baskı resim dalında 2 esere eşit 10.000 TL Başarı Ödülü ve plaketinin verilecek. Sergilenmeye değer bulunan eserler 2020 yıllarında beş ilde sergilenecek.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan (www.yasarvakfi.org.tr, vakif@yasar.com.tr,  232 / 4950080 ) ulaşılabilir.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.