Edirne Kitap Fuarı 2019 açıldı

7. Edirne Kitap Fuarı törenle açıldı. 11-20 Ekim 2019 tarihleri arasında açık kalacak fuarın bu yılki onur konuğu gazeteci yazar İsmail Saymaz.

Edirne Kitap Fuarı 2019 açıldı. Edirne 7. Kitap Fuarı 11 Ekim Cuma günü düzenlenen törenle kapılarını kitap dünyasına açtı. 
Edirne ve Trakya bölgesindeki kitapseverlerin heyecanla beklediği Edirne 7. Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı.

Edirne ve Trakya bölgesindeki kitapseverlerin her yıl heyecanla beklediği Edirne 7. Kitap Fuarı 11-20 Ekim 2019 tarihleri arasında açık olacak. 

Edirne Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Edirne Kitap Fuarı Öztaş Global Garden’da açıldı. Düzenlenen açılış törenine Edirne Vali Vekili Yusuf Güler, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, fuarın onur konuğu gazeteci yazar İsmail Saymaz katıldı. 

Açılış töreninde Belediye Başkanı Recep Gürkan, fuarın onur konuğu gazeteci yazar İsmail Saymaz’a Atatürk portresi hediye etti.

Edirneliler kitap okuyor

7. Edirne Kitap Fuarı açılışında konuşan Recep Gürkan, “Edirne Kitap Fuarı; Edirne’nin kültür ve sanat yaşamında gerçekten de önemli bir yer, önemli bir kazanım edindi. Bundan 2 yıl önceki rakam ile ifade etmek gerekirse, yani 5’inci kitap fuarında ziyaretçi sayımız 45 bindi. Bu Edirne nüfusu ölçeğine göre oldukça iyi sayılabilecek bir rakam. Edirneliler, gerçekten de Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir kitap okuma sayısına sahip” dedi. 

Edirne Kitap Fuarı 2019 imza günleri

Edirne Kitap Fuarı 2019 imza günleri belli oldu. 7. Edirne Kitap Fuarı imza günleri okurlarla yazarları buluşturacak. Türkiye’nin önde gelen yazarları, edebiyatçıları, şairleri imza günlerinde okurlarla buluşacak. 

7. Edirne Kitap Fuarı imza günlerinin detaylı programı için tıklayınız.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.