Ediz Hun ve Selma Güneri tiyatro sahnesinde buluştu

17.01.2023
A+
A-

Yeşilçam sinemasında pek çok kez kamera karşısına geçip beyazperdede seyirciyle buluşan Ediz Hun ve Selma Güneri bu kez tiyatro sahnesinde birlikteler.

Ediz Hun ve Selma Güneri tiyatro sahnesinde buluştu. Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Ediz Hun ve Selma Güneri, yıllar sonra tiyatro sahnesinde buluşarak seyirci karşısına çıkıyorlar.

Yeşilçam sinemasının kameraları karşısında defalarca kere birlikte geçen Ediz Hun ve Selma Güneri bu kez tiyatro oyununda buluştu.

Ediz Hun ve Selma Güneri romantik komedi türündeki “Muhteşem İkili” adlı oyunda sahnede seyirci karşısına çıkacak.

Tiyatro Ak’la Kara, Yeşilçam yıldızları Ediz Hun ve Selma Güneri yıllar sonra “Muhteşem İkili” adlı romantik komedi oyunuyla 9-10 Aralık Ankara Panora Sanat Merkezi, 11 Aralık Pazar günü Ankara MEB Şura’da sahne alıyor.

Tiyatro Ak’la Kara yeni sezona yepyeni bir oyunla perde açtı. Kurulduğu yıldan bu yana ilkleri ve farklılıkları bir araya getiren tiyatro, bu yıl Yeşilcam’ın ünlü yıldızlarından Ediz Hun ve Selma Güneri’yi yıllar sonra ilk kez tiyatro sahnesinde bir araya getiriyor. Sinema dünyasında beraber birçok filmde yer alan ünlü yıldızlar bu sefer “Muhteşem İkili” adlı romantik komedi oyunuyla tiyatroseverlerle buluşuyor. “Muhteşem İkili” adlı romantik komedi oyunuyla 9-10 Aralık Ankara Panora Sanat Merkezi, 11 Aralık Pazar günü Ankara MEB Şura’da sahne alıyor.

Muhteşem İkili oyuncu kadrosu

Oyunun kadrosunda birbirinden değerli isimler yer alıyor. Oyunu yöneten Atilla Şendil, yönetmen yardımcıları; Ozan Dağara- Pelin Turancı, dekor; Şirin Dağtekin, Işık Yüksel Aymaz, oyuncular Ediz Hun, Selma Güneri, Savaş Özdural, Ilgın Angın ve Fatih Özacun bulunuyor.

Muhteşem İkili oyunun konusu

İkili ilişkileri anlatan oyunun konusu; Yılların değiştiremediği tek şey belki de Aşk’tır!… Engin ve Meltem bir zamanların en ünlü Yeşilçam, kabare ve televizyon oyuncularındandır. Sahne birliktelikleri evlilikle sonuçlanmış fakat bir süre sonra hem oyuncu hem evlilik ilişkileri bitmiştir. Aradan geçen 10 yılın ardından birbirlerinin isimlerine bile tahammül edemeyecek noktaya gelmişlerdir. İkisiyle ayrı ayrı görüşmeyi sürdüren Engin’in yeğeni Savaş’a çalıştığı televizyon kanalından eski meşhur oyuncuları bir araya getirmekle ilgili bir program verildiğinde süreç başlar. Acaba Savaş birbirine dayanamayan bu ikiliyi bir araya getirmeyi başarabilecek mi?

Romantik komedi tadında “ Muhteşem İkili” oyununu kaçırmak istemeyen tiyatroseverler, biletleri Tiyatro Ak’la Kara gişelerinden 0216 541 43 59 numarayı arayarak ya da Biletix ve Biletinial’dan satın alabilir.

Oyunun künyesi:

Yazan / Uyarlayan : Savaş Özdural
Yöneten: Atilla Şendil
Yönetmen Yardımcıları: Ozan Dağara – Pelin Turancı
Dekor: Şirin Dağtekin
Işık: Yüksel Aymaz
Oyuncular: Ediz Hun, Selma Güneri, Savaş Özdural, Ilgın Angın, Fatih Özacun

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.