Elif Nazlı Duran “Gözlerin Sözleri” sergisi Metropol İstanbul’da

Ressam ve seramik sanatçısı Elif Nazlı Duran’ın kişisel sergisi Metropol İstanbul’da sanatseverleri ağırlıyor.

Elif Nazlı Duran “Gözlerin Sözleri” sergisi Metropol İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor. Ressam ve seramik sanatçısı Elif Nazlı Duran’ın kişisel sergisi Gözlerin Sözleri, 1 Mayıs’ta açıldı.

Yaklaşık iki ay süresince açık kalacak olan sergide Elif Nazlı Duran’ın elli eseri sergileniyor.

Elif Nazlı Duran, sergisinde ‘sadece dudakların değil gözlerin de sözleri vardır’ mesajını veriyor. Büyük gözlü portreler sergiye damgasını vuruyor. Sanatçının, karakteristik büyük gözlü portrelerinin her biri, günlük yaşamdaki sıradan diye nitelendirilen herhangi bir ana ait duyguların zaman ve mekandan bağımsız hale geldiğinde ne kadar anlamlı olabileceğinin kanıtı niteliğinde.

Metropol İstanbul, keyifli alışverişin merkezi olmasının yanı sıra kültür sanat etkinlikleriyle de adından söz ettiriyor. Mekan şimdi de Elif Nazlı Duran’ın heyecan verici sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ressam ve seramik sanatçısı Elif Nazlı Duran’ın eserlerinin hayat verdiği “Gözlerin Sözleri” sergisi yaklaşık iki ay boyunca sanatseverlerle buluşacak.

Sadece dudakların değil, gözlerin de sözleri vardır

Gözlerin Sözleri sergisi Elif Nazlı Duran‘ın naif ve çocuksu hayal dünyasından bir esintisi sanatseverlere sunuyor. Pembe sakızının balonunu şişiren kırmızı ip küpeli kız… Kırmızı balonunun içi sadece hava ile değil güzel duygularla dolu olan kahraman ve bir diğeri de dev şans balığını yakalayan küçük miço… Sanatçının hayal dünyasındaki imgeler sergide boyut kazanarak sadece dudakların değil gözlerin de sözleri olabileceğine tanıklık sunuyor. 

Ressam ve seramik sanatçısı Elif Nazlı Duran, bu sergisinde ağırlıklı olarak suluboya çalışmalarına yer veriyor. Eserlerinin her birinde dikkat çeken ise çerçeveler üzerinde sanatçının el yazısıyla yer alan cümleler… Bu cümleler sanatçının yazar kimliğine de gönderme yapar nitelikte.

Büyük akrilik tabloların ve heykellerin de yer aldığı sergi, şehrin Anadolu yakasının popüler mekanlarından Metropol İstanbul AVM’nin sergi salonunda iki ay boyunca 2. kat Vakko avlusunda ziyaret edilebilecek.

Elif Nazlı Duran hakkında 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ve İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümünü mezunu olan Elif Nazlı Duran uzun yıllar medyada görev yaptı.

ABD’de Georgia State University Fine Arts’da resim eğitimi alan sanatçı, yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı.

Duran, uzun yıllar basın sektöründe çeşitli kademelerde görev aldı ve bir yandan da resim ve seramik çalışmalarına devam etti. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kişisel ve karma sergilere katılan sanatçı, şu sıralar Paris’te düzenleyecek bir karma serginin küratörlüğünü üstlendi.

 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.