Emin Alper Altın Ayı peşinde

14.12.2018
A+
A-

Kız Kardeşler filmi Altın Ayı ödülü için Berlin Film Festivali’nde yarışacak. Emin Alper’in yönetmenliğini yaptığı film, festivalin ana yarışma bölümüne davet edildi.

Emin Alper Altın Ayı peşinde

Emin Alper Altın Ayı ödülünün peşine Kız Kardeşler filmi ile düştü. Emin Alper “Kız Kardeşler” filmi ile Berlin Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde yer alacak.

Türk sinemasının son dönemde öne çıkan genç yönetmenlerinden Emin Alper, “Kız Kardeşler” filmi ile Berlin Film Festivali’nde. Kız Kardeşler filmi Berlin Film Festivali’nin ana yarışma bölümüne davet edildi. 

Berlin Film Festivali’nin ana yarışma bölümüne bugüne dek davet edilen onuncu Türk filmi Kız Kardeşler oldu. 7-17 Şubat 2019 tarihlerinde düzenlenecek festivalin ödülü Altın Ayı. Bakalım Emin Alper, Altın Ayı ödülüne ulaşabilecek mi? 

Kız Kardeşler filminin konusu

Kız Kardeşler filminin başrollerinde Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer oynuyor. Film, annelerinin ölümünün ardından kasabadaki zengin ailelere besleme olarak verilen üç kız kardeşin öyküsünü işler. 

Zengin ailelerin yanında evlatlık olarak kalan üç kız kardeş,  farklı sebeplerle köylerine geri gönderilir. Birbirleriyle yüzleşirler. Kız kardeşler, tekrar şehre dönmek için çalışır. Film bu yüzleşmeyi ve macerayı anlatır. 

Emin Alper ödüllü yönetmen

Emin Alper, ödüllü bir yönetmen. 

Emin Alper’in ilk filmi “Tepenin Ardı”. 

Tepenin Ardı filmi Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde Caligari Ödülü kazanmıştı.

Çektiği ikinci filmi “Abluka” ile Venedik Film Festivali’nin ana yarışmasında Jüri Özel Ödülü kazanmıştı.

Kız Kardeşler filmi dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapacak.  Kız Kardeşler filmi festival tarihinde, Türkiye’den Ana Yarışma bölümüne katılma başarısı gösteren onuncu film olacak.

Film Türkiye-Almanya-Hollanda-Yunanistan ortak yapımı. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.