Engelli sanatçının önündeki engeller kaldırılmalı

Sanatta Engel Yok Vakfı, ihtiyaç sahiplerine yardım sağlamak amacı ile etkinlik düzenledi. İş ve sanat dünyasının tanınmış kişilerinden oluşan konukların katıldığı etkinlikte vakfın bünyesindeki engelli sanatçıların eserleri de sergilendi.

Engelli sanatçıları desteklemek amacı ile kurulan “Sanatta Engel Yok Vakfı” ihtiyaç sahiplerine yardım sağlamak amacı ile etkinlik düzenledi.

İş ve sanat dünyasının tanınmış kişilerinden oluşan konukların katıldığı etkinlikte vakfın bünyesindeki engelli sanatçıların eserleri de sergilendi, piyanist Zafer Eraslan konser verdi.

Ana teması engelli sanatçıların önlerindeki engellerini kaldırmaya yönelik olan etkinliğin açılışını Sanatta Engel Yok Vakfı Başkanı Yasemin Gülderen Zanbak yaptı.

Gülderen Zanbak konuşmasında “Tamamen hayra odaklı vakfımız, edebiyat, müzik, resim heykel sanat alanlarındaki engelli kişilere hizmet veriyor. Bu güne kadar yüzlerce engelli kardeşimizin hayatına dokunuşlar yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Başkan Yardımcısı Sevgi Ataman da konuşmasında “Ulu önderimiz Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında engelli kardeşlerimizin hayatlarındaki engelleri ortadan kaldırabilmek amacı ile yola çıktık. Onların aştığı her bir engel ülkemizin aydınlık geleceği için döşenmiş çok önemli taşlar oluyor” diye konuştu. 

Besteci ve yorumcu Murat Evgin’in de konuk olarak katıldığı etkinliğe yaklaşık 500 davetli katıldı. Gece de uluslararası piyanist Zafer Özaslan da klasik müzik ve günümüz eserlerinden oluşan repertuarını yorumladı.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.