Saatleri Ayarlama Enstitüsü yeni sezonda yine sahnede

30.08.2023
A+
A-

Saatleri Ayarlama Enstitüsü oyunu yeni sezonda da seyircinin karşısında olacak. Serkan Keskin’in rol aldığı oyunun yeni sezon programı açıklandı.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü yeni sezonda yine sahnede

Saatleri Ayarlama Enstitüsü yeni sezonda yine sahnede. Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Saatleri Ayarlama Enstitüsü” adlı kült eseri geçtiğimiz sezon tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşmuştu.

“Saatleri Ayarlama Enstitüsü” yeni sezonda da yine Serkan Keskin oyunculuğu ile seyirciyle buluşacak.

Serdar Keskin’in onlarca surete bürünerek başarılı bir performans sergilediği Saatleri Ayarlama Enstitüsü geçtiğimiz sezonun dikkat çeken oyunları arasındaydı.

Oyun geçtiğimiz sezon kapalı gişe sahnelenirken, Eylül ayında yeniden seyirciyle buluşuyor.

Doğu ve batı, eski ve yeni, geleneksel ve modern kutupları arasında salınıp duran Ahmet Hamdi Tanpınar’ın zamansız eseri ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ geçtiğimiz sezon yaptığı prömiyerinin ardından yeni sezonda da izleyicilerle buluşmaya devam ediyor.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü adlı eseri Serdar Biliş tiyatroya uyarladı ve yönetmenliğini üstlendi. Serkan Keskin oyunda onlarca karaktere bürünerek, başarılı bir performans sergiledi. Prodüksiyonu ve farklı tasarımıyla da övgüleri toplayan oyununun yapımcılığını Saatler Kolektif üstleniyor.

Eylül ayında sahnede yeniden seyirciyle buluşacak olan Saatleri Ayarlama Enstitüsü,  ilk olarak 17-18 Eylül’de Zorlu PSM’de sahnelenecek.

Ardından 21 Eylül’de Ankara Oran Sahnesi’nde ve 28 Eylül’de de Bursa Atatürk Kongre Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.
Müziklerinde Tuluğ Tırpan imzası yer alan, tiyatro ve sinema arasında hibrid bir dünyanın tasarlandığı oyunun görüntü yönetmenliğini Ahmet Sesigürgil, sahne ve dekor tasarımını ise Gamze Kuş üstleniyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.