Engin Günaydın televizyon dizilerinden uzak duracak

Engin Günaydın televizyon dizilerinde çalışma şartlarının ağırlaştığını bu nedenle artık tiyatroda yer alacağını açıkladı.

Engin Günaydın televizyon dizilerinden uzak duracak

Engin Günaydın televizyon dizilerinden uzak duracağını açıkladı. Televizyon ve sinema filmleriyle izleyiciyle sık sık buluşan ünlü oyuncu Engin Günaydın, dikkat çekici bir açıklama yaptı.

Engin Günaydın artık televizyon dizilerinde rol almayacağını söyledi. Ünlü oyuncu tiyatro sahnesinde yer alacağını paylaştı. 

Burhan Altıntop, Zabıta İrfan, Gül Ağa gibi bir çok karaktere hayat veren oyuncu Engin Günaydın, kararının nedenini de açıkladı. Televizyon dizilerinin süresinin uzun olmasından dolayı, çalışma şartlarının da eskiye göre ağırlaştığını söyledi Günaydın. Bu şartlarda dizi filmlerde rol almanın güçleştiğini belirten Günaydın, şöyle konuştu: “Artık televizyonda olmak çok zor çünkü televizyonun çalışma süreleri çok uzadı, çalışma şartları çok ağırlaştı. Bu yüzden televizyonda olmak istemiyorum. Sinemada da çok az filmim var, iyi projelere bakıyorum eğer bulursam da zaten oynuyorum. Tiyatro yapmak istiyorum ve uzun süredir üzerinde çalıştığım bir oyunum var. Bu oyunu daha yeni bitirdim, önümüzdeki zamanlarda bunun için çalışacağım, her şey yolunda gidiyor.”

Engin Günaydın, tiyatroya yoğun bir ilgi olduğunu da savundu. Ünlü oyuncu, “Bütün salonların hepsi dolu, 3-4 aylık biletler satılıyor. Bilet fiyatları özel tiyatrolarda pahalı ancak tiyatro da canlı zaten pahalı bir şey. Oyuncular en az para alan kısımda kalıyor. 200, 300 liraya çalışan çocuklar da var. Meslekte tecrübe edinmek için tiyatro yapanlarda var bunu aşkla yapanlar da var. Tiyatro pahalı olmak zorunda çünkü çok maliyetli” dedi.

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.