Enver Aysever’in Cumhuriyet gazetesinde yazılarına son verildi

26.03.2021
A+
A-

Son günlerin tartışmalı gazeteci yazarlarından Enver Aysever’in Cumhuriyet’teki yazılarına son verildi.

Enver Aysever’in Cumhuriyet gazetesinde yazılarına son verildi

Enver Aysever’in Cumhuriyet gazetesinde yazılarına son verildi. Enver Aysever’in Cumhuriyet gazetesi ile yolları ayrıldı.

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Enver Aysever’i arayarak duyulan rahatsızlıkları aktardı. Ardından da gazetedeki yazarlık sürecinin sona erdirildiğini bildirdi. 

CHP’li belediyelerden ‘yazarlık atölyesi’ işi ile aldığı ihalelerle son haftalarda eleştiri oklarını üzerinde toplayan edebiyatçı yazar Enver Aysever’le ilgili beklenen gelişmenin gerçekleştiği bildirildi. 

Cumhuriyet gazetesinde ve Cumhuriyet Vakfı’nda Aysever’le ilgili duyulan rahatsızlıklar tartışıldığı belirtilirken, çıkışının pazartesi günü yapılmasının planlandığı ancak erkene çekildiği de öne sürüldü. 

Yazarının akçeli işlerle gündeme gelmesinden rahatsız olan Cumhuriyet yönetimi çıkışın duyurulması için pazartesi gününü bekliyordu. Ancak alınan karar gazetenin alt birimlerine sızınca Aykut Küçükkaya, bugün acilen Enver Aysever’i telefonla arayarak ayrılığı bildirdi. Yüz yüze görüşmeye fırsat bulamadan duyurulan ayrılığı Enver Aysever sosyal medya hesabından açıkladı.

Enver Aysever, Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya ile yaptığı görüşmeyle biten Cumhuriyet serüvenini şu ifadelerle paylaştı: “Değerli dostlar; Az önce @cumhuriyetgazetesi yayın yönetmeni dostum Aykut Küçükkaya aradı gazeteki yazarlık sürecinin sonlandığını söyledi. Bu dönemde verdiği desteğe teşekkür ederim. Gazetenin emekçilerine yollarında başarı dilerim.”

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.