Ercan Kesal Velhasıl ile hayat deneyimini paylaşıyor

Sinema, televizyon ve kitap dünyasının sevilen ismi Ercan Kesal Velhasıl adlı kitabıyla okurları kişisel hayatındaki ilginç anlara yolculuğa çıkarıyor.

Ercan Kesal Velhasıl ile hayat deneyimini paylaşıyor. Ercan Kesal Velhasıl adlı kitabıyla 11 Ekim 2019 Cuma günü okurlarla buluşuyor. Velhasıl adlı kitap İletişim Yayınları tarafından yayımlanıyor. İletişim Yayınları Instagram hesabında Ercan Kesal’ın kitaplarını imzalarken çekilen bir karesini paylaştı. 

Ercan Kesal, sinemada oyunculuk ve yönetmenliğiyle, televizyon dizilerindeki rolleriyle ve elbette daha önce yazdığı 7 kitabıyla seveni çok olan bir isim. Televizyonda en son Çukur dizisindeki rolüyle fenomen olmuştu. Şimdi yeni kitabı Velhasıl ile Ercan Keser okurlarıyla ve hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. 

Velhasıl iki gün sonra raflarda olacak. Ercan Kesal, kitapları imzalamaya başladı. 

Velhasıl kitabında neler var

Ercan Kesal’ın Velhasıl kitabında neler var? Yayınevinin hazırladığı tanıtım bülteninden okuyalım:

Ercan Kesal’ın yirmi yılı aşan yazı serüveninden, renkli bir seçki… Bellek üzerine ve hatıralar üzerine çok şey var bu metinlerde… Ercan Kesal’ın sinema ve yazma deneyimine dair ve yaşama deneyimine dair, hayatında (bazıları, birçoğumuzun hayatında) iz bırakmış insanlarla ilgili küçük hikâyeler, anekdotlar, ayrıntılar var

“‘Geçmiş’, ‘bugün’ dediğimiz şeyin içinde saklı duran bir anılar yumağı. Aynı zamanda gelecekten de kehanetler içeren bir yumak bu. Yaşadığımız her şey, ardımızdan yuvarlanıp birikerek ‘şimdi’yi oluşturduğu için geçip gitmiş; kaybedilmiş bir şey de yok aslında. (…) Zamanın kendine ait bir şiddeti ve gücü var. Hatırladığımızda bize acı ve keder veren şeyler saklı içinde. Ama yaralarımızın merhemi de kabuğunun altında ve ne yazık ki Mısri’nin dediği gibi; bizim dermanımız, yine derdimizden başkası değil.”

Ercan Kesal’ın yirmi yılı aşan yazı serüveninden, renkli bir seçki… Bellek üzerine ve hatıralar üzerine çok şey var bu metinlerde… Ercan Kesal’ın sinema ve yazma deneyimine dair ve yaşama deneyimine dair, hayatında (bazıları, birçoğumuzun hayatında) iz bırakmış insanlarla ilgili küçük hikâyeler, anekdotlar, ayrıntılar var. Bir minnet, sevgi ve saygı hasılatı var.

Ama bir hatıra kitabı değil bu. Belleği yardıma çağırarak, hayat ve insan olmak hakkında, acılar sızılar hakkında yeniden yeniden düşünmenin kitabı. “İnsan kalacağız!” ısrarının, “Başın öne eğilmesin!” direncinin kitabı…

Ercan Kesal’ın önceki kitapları

Peri Gazozu – 2013
Evvel Zaman – 2014
Nasipse Adayız – 2015
Cin Aynası – 2016
Zamanın İzinde – 2017
Bozkırda Bir Gece Yarısı – 2017
Aslında – 2017

ETİKETLER: ,
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.