Müjdat Gezen Pera Müzikali ile yıldızlar geçidi

09.10.2019
A+
A-

Müjdat Gezen öyle bir müzikal hazırladı ki sahneyi ünlüler basacak. Pera Müzikali’nde sahnede sinemanın ve sahnelerin ünlü isimleri rol alıyor.

Müjdat Gezen Pera Müzikali ile yıldızlar geçidi

Müjdat Gezen Pera Müzikali ile sahnede adeta yıldızlar geçidi gösterisi sunuyor. Usta tiyatrocu Müjdat Gezen, Pera Müzikali’ni yazdı ve yönetti. Aynı zamanda müzikalde rol alıyor.

Müjdat Gezen’in yeni oyunu Pera Müzikali 3 Kasım Pazar günü, TİM Show Center’da seyircisiyle buluşuyor. 

Müzikalin dekorunda Barış Dinçel imzası var. Pera Müzikali, 1453’ten 2019’a İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki eğlence hayatını belgelerle, müzikle ve mizahla sahneye taşıyor.

Müjdat Gezen Pera Müzikali ile sahnede adeta bir yıldızlar geçidi gösterisi sunuyor. Başrollerde kimler var? Elbette Müjdat Gezen var. Ancak kadroya baktığımızda Cüneyt Arkın, İlhan Daner, Kayhan Yıldızoğlu ve Gönül Yazar…

Bitmedi devam edelim, Pera Müzikali’nde Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Polat Cüreklibatır ve Levent Kırca ile Oya Başar’ın kızı Ayşe Kırca da sahne alacak.

Müzikalin zengin kadrosunda; Fehmi Dalsaldı, Şebnem Schaefer, Nejat Uygur gibi ünlü isimlerle birlikte Barış Taşkın, Kıvanç Tiner, Yaşar Ayvacı, Seran Bilgi, Emre Özmen gibi sanatçılar yer alıyor. Müjdat Gezen Sanat Merkezi mezunları Sude Albayrak, Cengiz Gezgin ve Sonat Tokuç da “Pera Müzikali”nde seyirci karşısına çıkıyor. 

Müjdat Gezen Pera Müzikali için öyle bir kadro oluşturdu ki hepsi birbirinden kıymetli ve ünlü isimler yer alıyor sahnede. Müzikalde sesleri ve müzikleri ile konuk olacak ünlü isimler ise şöyle: Melihat Gülses, Melike Demirağ, Ayben Erman, Sevcan Orhan, Yener Çevik ve Pelin Alptekin. 

Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi milli güreşçi Okay Köksal bir Türk güreşçisi rolünde seyirci karşısına çıkarken, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim almış olan 2017 yılı Survivor yarışması şampiyonu Ogeday Girişken de rol alacak.

TİM Show Center’da 3, 17 ve 24 Kasım 2019 Pazar günleri saat 15.00’te sahnelenecek olan “Pera Müzikali”nin biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.