Ercan Turgut vefat etti cenazesi ne zaman

Ünlü arabesk ve fantezi müzik şarkıcısı Ercan Turgut vefat etti. Sevenleri Ercan Turgut’un cenazesinde son defa bir araya gelerek sanatçıyı ebedi hayata uğurlamaya hazırlanıyor.

Ercan Turgut vefat etti cenazesi ne zaman? Ünlü şarkıcı Ercan Turgut kansere yenik düştü. 80’li yıllarda özellikle fantezi ve arabesk türdeki şarkılarıyla ünlenen Ercan Turgut vefat etti. 69 yaşında hayata veda eden Ercan Turgut, bir süredir kanserle mücadele ediyordu.

Ercan Turgut’un vefat haberini Semiha Yankı sosyal medyadan duyurdu. Ercan Turgut’un vefatı ile sanat dünyasında derin bir üzüntü yarattı.

Semiha Yankı Ercan Turgut’un vefatını, “Olmadı be Ercan…Çok erken çok..Ateş düştü içime.. Huzurla uyu yoldaşım…Ahhh ahhh” ifadeleriyle paylaştı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Semiha Yankı (@semihayanki1)’in paylaştığı bir gönderi

Ercan Turgut hakkında

Ercan Turgut, 7 Ekim 1952 senesinde Malatya’da dünyaya geldi. Müzik hayatına 13 yaşında başladı. Turgut, 1974 yılında “Olur Böyle Şey / Gülme Sakın Komşuna” adını taşıyan ilk albümünü dinleyicisiyle buluşturdu.

Genç yaşına rağmen güçlü sesiyle kendi dönemine damgasını vurmasını bildi. Ercan Turgut, 1979 senesinde “Dönemezsin” isimli albümünü çıkardı ve bu albümle büyük bir çıkış yakaladı.

Ercan Turgut, 90’lı senelerde “Ankara Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası Solisti” olarak çalışmalarına devam etmişti.

Ercan Turgut Albümleri

2013 – Hatırladıkça

2007 – Başımın Tatlı Belası

1986 – Tanrı Misafiri

1981 – Azap Çiçeği

1979 – Dönemezsin

1976 – Tövbe

1974 – Olur Böyle Şey / Gülme Sakın Komşuna

Ercan Turgut vefatı ile derin üzüntü oluştu. Ercan Turgut cenaze töreni nerede? Ercan Turgut cenazesi ne zaman? Ercan Turgut sevenleri sanatçının son yolculuğu için hazırlanıyor. Ercan Turgut’un cenazesi ile ilgili henüz bir açıklama olmadı. Gelişmeleri paylaşacağız. 

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.