Erdoğan Eyrik Ellipsis ile okurlarla buluşuyor

Polisiye dalında eserler yazan Erdoğan Eyrik, Ellipsis adlı romanıyla okurların karşısında. Polisiye ve gerilim romanlarının yazarı Erdoğan Eyrik’in son kitabı Ellipsis, raflarda yerini aldı.

Erdoğan Eyrik Ellipsis ile okurlarla buluşuyor

Erdoğan Eyrik Ellipsis ile okurlarla buluşuyor. Polisiye ve gerilim romanlarının yazarı Erdoğan Eyrik’in son kitabı Ellipsis, raflarda yerini aldı.

Medya dünyasındaki seri cinayetleri anlatan romanları ile karşımıza çıkan Eyrik, 1980 darbesi öncesi yaşanmış kirli olayları ve yakın tarihimizi şekillendiren cinayetlerin sebep-sonuç ilişkilerinin günümüzdeki yansımalarını çarpıcı bir dille anlatıyor.

Erdoğan Eyrik’in kaleme aldığı Ellipsis, Ephesus Yayınları etiketi ile sevenlerini yeni bir serüvene çıkarıyor. Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, Yüzbaşı İlyas Aydın gibi isimlerin başından geçen olaylar konu alınıyor.

Tarihin en büyük diplomatik suikastlerinden biri olan Elrom Cinayetinin perde arkasındaki gerçekler kaleme dökülüyor. Ortaya, siyasi tarih ile harmanlanmış sürükleyici bir polisiye roman çıkıyor.

Ellipsis romanının konusu

Ellipsis romanının konusu şöyle:

Her şey bundan kırk sekiz yıl önce, tutuklu bulunan Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının salıverilmesi için dönemin İsrail Büyükelçisi Efraim Elrom’u kaçırarak ses getirecek bir eylem yapmak isteyen Mahir Çayan ve arkadaşları ile başlamıştı.

Ellerinde taşıdıkları kırmızı ve beyaz karanfillerle, Taksim Harbiye arasındaki Divan Oteli ile aynı sırada bulunan bir apart­mana yaklaştıklarında, bilmedikleri bir şey vardı.

Bu eylem, tahminlerinin ötesinde öyle bir fırtına koparacaktı ki, sağcısıyla solcusuyla önüne kattığı ne varsa sürükleyip yok edecek ülkeyi adım adım 12 Eylül’e taşıyacaktı.

Geçmişin intikamını almaya çalışan acımasız bir seri katil, gazete patronunu öldürmekle suçlanan ve cezaevinden tutuksuz yargılanmak üzere çıktığı ilk gün kendini bir dizi cinayetin zanlısı olarak bulan genç bir gazeteci ve durugörüye sahip bir kadın.

Ellipsis’in itiraf değeri taşıyan, nefes kesen bir takip ve bir kaçış öyküsü okuyuculara unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.