Erik Vogler polisiye maceraları yeni kitapla devam ediyor

İspanya çocuk ve gençlik edebiyatının ödüllü yazarı Beatriz Osés, bu kitabında okurlarını yine ilginç ve heyecanlı bir macerayla buluşturuyor.

Erik Vogler polisiye maceraları yeni kitapla devam ediyor. Sevilen gençlik polisiyesi serisi Erik Vogler maceralarının yeni kitabı raflarda yerini aldı. 

Polisiyeye ilgi duyan çocuk ve genç okurlar için Bilgi Yayınları etiketiyle çıkan ‘Erik Vogler ve Misty Abbey Kalesi Laneti’ adlı kitap İspanyolca’dan dilimize çevrildi. Çevirmeni Zeynep Atbaş. 

İspanya çocuk ve gençlik edebiyatının ödüllü yazarı Beatriz Osés, bu kitabında okurlarını yine ilginç ve heyecanlı bir macerayla buluşturuyor.

Erik Vogler ve Misty Abbey Kalesi Laneti romanın konusu 

Erik Vogler, babasından ve büyükannesinden uzakta birkaç gün tatil yapacağını zannediyordu.

Ancak amcası Leonard’ın beklenmedik ölümü, onu Louth Leydisi Brianna’nın korkunç lanetinin saklı olduğu gizemli bir İrlanda kalesine götürecekti.

Albert Zimmer ile birlikte başlarına gelen her şey, Misty Abbey Kalesi’nin mahzeninde ölümle burun buruna geleceklerinin göstergesiydi.

İlginç ana karakteri ile yazar Beatriz Osés, son yılların en özgün polisiye romanlarından birine imza atıyor. Gerilim sarmalı ve saf heyecan sizi daha ilk bölümden ele geçiriyor.

Yeni romanıyla ilgili Beatriz Osés ile yapılan röportajda şunlar öne çıkıyor: 

“Türkiye’deki okurlara Erik Vogler’in maceralarına katıldıkları için teşekkür ediyorum. Fikrimce gizem, gerilim ve mizah bulacaklar. Çok geleneksel dedektiflerden uzak, özgün karakterlerle karşılaşacaklar.”

“Erik’in karakterini yaratma konusundaki ilham kaynağım, Bülbülü Öldürmek kitabının ikinci karakterlerinden biri ve “Benden Bu Kadar” filminin başkahramanıydı. Benim açımdan iki olası Erik var: Biri bir çocuk ve diğeri de obsesif kompulsif bozukluğu olan bir adam.”

“Bazı paranormal ayrıntılarla birleştirilen bu gizemli roman bana, histerik bir karakterle alışılmadık bir dedektifçilik oynama imkânı sundu.”

“Erik’in nasıl olması gerektiğini biliyordum (İtici, ukala, düzenli, mantıklı, modaya düşkün…). Büyükannenin inşası zıt bir temelden başladı: Giysilerinde özensiz, asker botları giymiş, doğal, doğaçlama yeteneği olan, samimi, cesur. Ve vampir olma ihtimali olan Albert.”

“Okuyuculara yaşlarına bakmaksızın Erik Vogler’i okumalarını tavsiye ediyorum. İspanya’da genç okuyucuların yanı sıra ebeveynleri ve hatta büyükanne ve büyükbabaları da bu kitabı takip ediyor.”

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.