Erkek Arkadaşım Bir Feminist oyunun konusu

17.10.2019
A+
A-

Gonca Vuslateri ve Fırat Tanış Erkek Arkadaşım Bir Feminist adlı tiyatro oyunu ile seyircinin karşısına geliyorlar. Oyun bir komedi. 5 Kasım’da ilk kez sahnede olacak.

Erkek Arkadaşım Bir Feminist oyunun konusu ne? Komedi türündeki oyun, geçtiğimiz sezonlarda farklı ekipler tarafından sahnelenmişti. Bu sezon Gonca Vuslateri ve Fırat Tanış’ın rol aldığı Erkek Arkadaşım Bir Feminist ilk kez 5 Kasım’da sahnelenecek. 

Samantha Ellis’in “Erkek Arkadaşım Bir Feminist” adlı oyunu komedi türünde.  Erkek Arkadaşım Bir Feminist oyunun konusu:

İngiliz Yazar Samantha Ellis’in 18. Yüzyıldan bu yana kadının siyasal ve toplumsal haklar bakımından erkekle eşit olması gerektiğini öne süren feminizm akımının sözcülüğünü, bir erkeğin zihnine ve kalbine yerleştirerek ele aldığı bir oyundur.

Barış kampında büyümüş, prensip sahibi ve annesinin Wonder Woman’a olan hayranlığından dolayı adını süper kadın kahramanın erkek arkadaşından alan Steve…

Kötü erkekleri seven, yaşadığı ilişkilerden mutsuz ve bu kısır döngüden kurtulmaya çalışan Kate…Steve ve Kate bir kostüm partisinde tanışırlar. Oyun boyunca ilk bakışta birbirine zıt gibi görünen iki karakterin, tüm olguların, ideolojilerin ötesinde insan doğasının en saf halleri içindeki süreci izleriz.

Steve ve Kate’in ilişkilerine eski sevgililerin, anne babaların da eşlik ettiği kimi zaman çok tanıdık kimi zaman da sürprizlerle dolu, toplumsal rollerin ve kimliklerin yer değiştirdiği bir yolculuğa eşlik ederiz.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.