Erol Evgin’e Altın Güvercin onur ödülü

23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması başladı. Kuşadası’ndaki festival pandemi tedbirleri altında düzenleniyor. Bu yıl onur ödülü Erol Evgin4e verilecek.

Erol Evgin’e Altın Güvercin onur ödülü verilecek. Türkiye’nin en köklü beste yarışmalarından olan Altın Güvercin Beste Yarışması bu yıl 4-6 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. 23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması için basın toplantısı düzenlendi. Festivalin başlangıcının basın toplantısı ile yapıldığı duyuruldu. 

23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde düzenleniyor.

23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması, Kuşadası Tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen bir basın toplantısı ile başladı.

Hatırlanacağı gibi Altın Güvercin Beste Yarışması 6 yıl aradan sonra geçtiğimiz yıl yeniden başlamıştı. Yerel seçimlerin ardından değişen yerel yönetimlerdeki yöneticiler, yarışmanın tekrar yapılması için harekete geçmiş ve uzun bir aradan sonra tekrar başlatılmıştı.

Basın toplantısında konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Altın Güvercin’in yarattığı coşku ve heyecanın kesintiye uğramaması amacıyla pandemi koşullarına rağmen yarışmayı bu yıl da düzenleme kararı aldıklarını belirtti.

Üç gün sürecek festivalin açılışında Ferhat Göçer sahnedeydi. Berkay ve Erol Evgin konserleriyle 23. Altın Güvercin Beste Yarışması devam edecek.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması onur ödülünün Erol Evgin’e verileceğini açıkladı. 

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması, kendisi de daha önce yarışmada finalist olan ve ikinciliği alan Ferhat Göçer konseri ile başladı. Konser sırasında Göçer 2000’de başına gelen şu anısına da yer verdi; “Askerdeyim. Şarkımız Altın Güvercin yarışmasında finale kaldık. 15 gün askerliği uzatma sözüyle geldim. Ben ikinci, Işın Karaca birinci oldu” dedi ve ekledi “Yarışmanın ertesi zamanlarında bir kız var, albüme şarkısını al dediler. Şarkı ise Sıla’dan Vur Kadehi. Şarkıyı dinledim. Şarkının hikâyesini dinleyince o kadar çok etkilendim ki, işte ‘Vur Kadehi’ şarkısının yolculuğu böyle başladı.”

Erol Evgin’e Altın Güvercin onur ödülü

23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması onur ödülü Türk pop müziğinin ustalarından Erol Evgin’e verilecek. Kuşadası Altın Güvercin Onur Ödülü Erol Evgin’e final gecesi takdim edilecek. Final gecesi Erol Evgin konser verecek ve onur ödülünü alacak. 

23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması finalistleri de belirlendi. Jürinin belirlediği finalistlerle ilgili paylaşım Instagram hesabından yapıldı. 

 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.