Eskişehir Opera ve Bale Günleri başlıyor

10. Eskişehir Opera ve Bale Günleri için geri sayım başladı. Eskişehirli sanatseverlerin yeni yılın ilk günlerinde bale ve operasının büyülü atmosferini yaşayacaklar.

Eskişehir Opera ve Bale Günleri başlıyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü katkılarıyla düzenlediği “10. Eskişehir Opera ve Bale Günleri” sanatseverlerle buluşuyor.

4-13 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan 10. Eskişehir Opera ve Bale Günleri’nde, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün 2019-2020 sezonunda seyirci ile buluşturduğu opera ve bale eserleri sahnelenecek. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 1200 kişi seyirci kapasiteli Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi salonunda sanatseverler opera ve balenin büyülü atmosferine şahit olacaklar.

10. Eskişehir Opera ve Bale Günleri’nin açılışı, 4 Ocak 2020 Cumartesi akşamı, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin sahneleyeceği Madama Butterfly opera gösterimi ile başlayacak.

Ünlü besteci Giacomo Puccini’nin Uzak Doğu ezgileriyle süslediği Madama Butterfly operasının biletleri 27 Aralık’ta internet üzerinden ve bilet gişelerinden satışa çıkacak.

Opera ve Bale Günleri’nin ikinci gösteriminde Haldun Dormen’in yazdığı Hisseli Harikalar Kumpanyası Eskişehirli sanatseverler ile buluşacak.

Oyunlar, 1200 kişi seyirci kapasiteli Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi salonunda sahnelenecek.

7 Ocak 2020 Salı saat 20.00’de Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin sahneleyeceği müzikal Anadolu’da turne yapan bir çadır tiyatrosunda köy ağasının assoliste aşık olmasıyla gelişen olayları konu alıyor. Müzikalin biletleri 30 Aralık tarihinde satışa çıkacak.  

10 Ocak 2020 Cuma günü sahne alacak İzmir Devlet Opera ve Balesi ise Fındıkkıran balesi ile Eskişehirlilere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Şef İbrahim Yazıcı yönetiminde sahnelenecek bale gösterimi yılbaşı partisinde 11 yaşındaki kız çocuğuna hediye edilen ‘Fındıkkıran’ adlı bebeğin prense dönüşmesini anlatıyor. Bale gösteriminin biletleri 3 Ocak tarihinde satışa başlayacak.

Opera ve Bale Günleri’nin son gösteriminde ise 25 ülkede ve 16 ayrı dilde sahnelenen Ken Ludwig’in ödüllü komedi müzikali ‘Bir Tenor Aranıyor’ Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek. Etkinliğin biletleri 6 Ocak 2020 tarihi itibariyle internet ve bilet gişelerinden temin edilebilecek.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.